Haber Detayı
11 Kasım 2020 - Çarşamba 14:51 Bu haber 453 kez okundu
 
15.000 FİDAN GELECEĞE NEFES OLMASI İÇİN TOPRAKLA BULUŞTU
Burdur Valisi Ali Arslantaş, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Bayramı dolayısıyla "Bugün Fidan Yarın Nefes" sloganıyla yapılan "Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes Fidan Dikim" etkinliğine katıldı.
GÜNDEM Haberi
                 15.000 FİDAN GELECEĞE NEFES OLMASI İÇİN TOPRAKLA BULUŞTU

Burdur Orman İşletme Müdürlüğü tarafından, Büğdüz Köyü Örtülü mevkisinde gerçekleştirilen fidan dikim etkinliği, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Program Orman İşletme Müdürü Sefa Karataş’ın açılış konuşması ve emekli Orman memuru Turan Acar’ın şiir okumasının ardından Vali Aşlantaş'ın  konuşmasıyla devam etti.
Vali Arslantaş  fidan dikimi etkinliğinde yaptığı konuşmasında, " Henüz yarası taze bir orman yangını yaşadık Hatay’da çok ciddi kayıplarımız oldu. Yıl içerisinde Burdur’umuzda da Çeltikçimiz de de Bucak ta diğer ilçelerimiz de birkaç küçük çaplı da olsa orman yangını gördük, en son Yeşilova’nın Doğanbaba köyünün Denizli sınırında ciddi bir yangın yaşadık. Orman teşkilatının kahraman çalışanları cansiperane gayretlerle bu yangınlara çok geniş alanlarda etki bulmadan söndürdüler. Bütün görev alan çalışanlarımıza bu vesileyle teşekkür ediyorum.

Bugün de anlamlı bir programda bir araya geldik. Burdur genelinde dikeceğimiz 15.000 fidanla yıl içerisindeki kaybın üç katını yerine koymuş olacağız. Oluşturacağımız farkındalıkla Çocuklarımıza çevre bilincini aşılayacağız orman ve yeşil sevgisiyle onları tanıştıracağız. Bu bilincin kalıcı olmasını sağlayacağız. Bu topraklarda hepimizin dikili bir ağacı olacak. Biz "Kıyametin kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikiniz" buyuran bir peygamberin ümmeti, bu kültürle yetişen bir medeniyetin  mensuplarıyız.
Bu duygular içerisinde buraya fidan dikmek üzere, ağaç yetiştirmek üzere, fidanları toprakla buluşturmak üzere gelen bütün herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Konuşmaların sonunda protokol tarafından fidan dikim törenine geçildi. İlk fidan dikimi ve can suyu Vali Arslantaş ve beraberindeki öğrenciler tarafından verilirken 15.000 adet fidan geleceğe nefes olmak adına toprakla buluşturuldu.


 

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , 15.000, FİDAN, GELECEĞE, NEFES, OLMASI, İÇİN, TOPRAKLA, BULUŞTU,
Yorumlar
Haber Yazılımı