Haber Detayı
16 Eylül 2020 - Çarşamba 11:41 Bu haber 390 kez okundu
 
AHİLİK KAFTANI 43 YILLIK USTA METİN SİPAHİ’NİN
Burdur Valisi Sayın Ali Arslantaş, 33. Ahilik Haftası dolayısıyla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine ziyarette bulunarak 43 yıllık usta metin sipahi’nin kaftanını giydirdi
GÜNDEM Haberi
            AHİLİK KAFTANI 43 YILLIK USTA METİN SİPAHİ’NİN

Her yıl Kırşehir başta olmak üzere ülkemizin çeşitli kentlerinde farklı organizasyonlarla kutlanan ve ahilik geleneğine vurgu yapılan törenler bu yıl “Coronavirüs” nedeniyle Burdur Esnaf ve Sanatkarlar Birliği Başkanlığında çok az sayıda davetli ile kutlandı. Usta, Çırak geleneğinde önemli yer tutan ve yüzyıllardan bu yana ustaların yanında yetişen çırak ve kalfalara mesleklerini bağımsız olarak kendi el becerileri ile yapma imkanı tanınmaktadır

Burdur Esnaf ve Sanatkarlar Oda Başkanı Metin Sipahi ve yönetiminin şahsında bütün esnaf ve sanatkarların Ahilik Haftası kutlayan Vali Arslantaş, ayrıca Burdur’da yılın Ahisi seçilen 43 yıllık kaporta ustası Mehmet Özalp’a plaket takdiminde bulunarak, tebrik etti. 

Vali Arslantaş, sohbet ortamında devam eden ziyarette medeniyetimizin, kültürümüzün bize miras bıraktığı iş ve meslek ahlakı, dürüstlük, güvenilirlik, karşılıklı saygı, hoşgörü ve güler yüzü esas alan Ahilik Kültürünü yaşatmaya çalışan bütün esnaf ve sanatkârlara teşekkür ettiğini ifade etti. 

İçinde bulunduğumuz Pandemi sürecinin başından itibaren Esnaf ve Sanatkârlarımızın fedakarlıklarına hep birlikte şahit olduklarını belirten Vali Arslantaş, bu zor dönemde taşın altına elini koyarak hizmet üretme gayreti içerisinde olan herkese minnettar olduklarını söyledi.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , AHİLİK, KAFTANI, 43, YILLIK, USTA, METİN, SİPAHİ’NİN, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı