Haber Detayı
19 Şubat 2021 - Cuma 17:02 Bu haber 329 kez okundu
 
AK PARTİ İL BAŞKANI SAĞLIKLI BİLGİ ALMAK İSTERSE KAPILARIMIZ SONUNA KADAR AÇIKTIR
AKP İl Başkanı tarafından yapılan bir sosyal medya paylaşımında Burdur Belediyesine bir takım ithamlarda bulunmuş bunun için bu açıklama gerekli olmuştur.
SİYASET Haberi
              AK PARTİ İL BAŞKANI SAĞLIKLI BİLGİ ALMAK İSTERSE KAPILARIMIZ SONUNA KADAR AÇIKTIR

Burdur Belediye Başkanlığından yapılan açıklamada; Her şeyden önce hangi siyasi partinin hangi siyasi kademesinde olursa olsun ister Milletvekili ister İl Başkanı ister Belediye Başkanı olsun bir kamu kurumuna ait işletmenin, birimin ya da şantiyesinin ziyareti öncesi kamu kurumuna bilgi vermek nezaket icabıdır. Baskın niteliğinde gitmek ise nezaketsizliktir. Öncelikle bu nezaket kuralını bu hatayı yapanlara hatırlatarak başlamak isteriz. Belediye Başkanımız Burdur Belediye Başkanlığı görevine 2014 yılında geldikten sonra yeni bir Atıksu Arıtma Tesisi ihtiyacını ifade etmiş bununla ilgili gerekli meclis kararlarını almış, İl Bank A.Ş’nin her türlü kredilendirilmesinden faydalanmak üzere gerekli çalışmalar başlatılmıştır. Burdur Merkez Atıksu Artıma Tesisi kesin projesi hazırlanması İl Bank tarafından 2016 Haziranda hazırlanıp onaylanarak kurumumuza teslim edilmiştir. 2016’dan 2019 yılına kadar her ne hikmetse Avrupa Yatırım Bankasından 2016’da karşılıklı imzalanan Atıksu Arıtma Tesisi yapım işi kredisi bir türlü gerçekleştirilememiş ve 30 Aralık 2019’a kadar ihale şartları ancak oluşturulmuştur.

İlk ihalesi 29 Ağustosta 2019’da yapılmıştır. Yapılan ihale neticesinde ihaleye katılan yalnızca bir firma olmuş ve Atıksu Arıtma Tesisi yapım işi için 69 Milyon TL teklif etmiştir. Bizler bu rakamın yaklaşık maliyetlerimizin üzerinde olması ve ihaleye tek firmanın katılması, ihalede yeteri kadar rekabet şartının oluşmaması nedeniyle ihaleyi iptal ederek 4 ay sonra 30 Aralık 2019 tarihinde ihaleye yeniden çıkmaya karar verdik. İhale için 22 firma dosya almış ve 6 firmanın ihaleye katılması sonucunda yaklaşık 45 milyon liralık teklif bedeliyle Öz Burak İnş. San .Tic. Ltd. Firma tarafından ihale kazanılmış süreç sonuçlanmış ve yer teslimi yapılmıştır. İller Bankası A.Ş Antalya Bölge Müdürlüğü ile ortak kontrollük yapılacak olan inşaat çalışmalarında yer teslimi aşamasında son deprem yönetmeliğine uygun olarak projelerin güncellenmesi gerektiği belirtilmiştir.

Açılan yeni sondaj kuyuları ile ek zemin iyileştirilmesi yapılmasına karar verilmiş ve bu değişiklik finansmanın Avrupa Yatırım Bankası tarafınca karşılanması ve sözleşme gereği onay için İller Bankası A.Ş Uluslararası İlişkiler Daire Başkanlığına gönderilmiştir. Bu süreç tamamen kurumumuzdan bağımsız olarak İller Bankası A.Ş, Avrupa Yatırım Bankası ve ilgili dairelerce yürütülmüştür. İl Bank A.Ş yetkilileri de gerekli özveriyi göstermiştir. Görüldüğü üzere Burdur Belediyesi olarak olayın herhangi bir noktasında gecikmemiz ve ihmalimiz, ya da boş vermişliğimiz söz konusu değildir. Aksine 2 ihale arasında yaklaşık 25 milyon liralık bir kazancı Burdur haklının cebinde bırakmak gibi bir sorumluluğu yerine getirmiş boş lafa, safsataya da mahal vermeden işlerini Burdur Belediyesi personeli olarak yürütmeye devam etmiştir. Burdur halkının tercihi ve teveccühü ile 2. kez seçilen Belediye Başkanımız ilk döneminden itibaren Burdur’un temel alt yapı sorunlarıyla ilgili çalışmalarda taviz vermeden tüm personelimizle ile birlikte titizlikle ve Milletin Vatanın mal ve değer kaybına neden olmayacak en akıllı şekilde davranmaya devam etmektedir.

AKP İl Başkanı Belediye çalışmaları ile ilgili sağlıklı bilgi almak isterse bundan böyle kendisine Belediye Başkanımızın ve tüm yetkililerin kapısı açıktır. Dün yapılan ziyarette şantiye yetkililerden alınan bilgiler çarptırılmış ve kamuoyuna farklı aktarılmıştır. Olayın tamamı ve doğrusu bu şekildedir. Sorumluluk makamında olan kişilerin ya da Kurum ve Kuruluşların yetkililerinin kendi siyasi ikballeri uğruna kamu çalışanı olan birçok insanı töhmet altında bırakması maalesef o kişilerin yetersiz bilgi, donanımsız alt yapı ve art niyetine bağlı olabilir.

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , AK, PARTİ, İL, BAŞKANI, SAĞLIKLI, BİLGİ, ALMAK, İSTERSE, KAPILARIMIZ, SONUNA, KADAR, AÇIKTIR, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı