Haber Detayı
19 Şubat 2016 - Cuma 21:15 Bu haber 3024 kez okundu
 
AKDENİZ GAZETECİLER FEDERASYONU YÖNETİMİ’NDEN ZİYARET
Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu Toplantısı için Burdur'a gelen Gazeteciler, Vali Hasan Kürklü’yü makamında ziyaret etti.
GÜNDEM Haberi
           AKDENİZ GAZETECİLER FEDERASYONU YÖNETİMİ’NDEN ZİYARET

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı'nın beraberinde, Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürü Esen Diler, Basın İlan Kurulu Üyesi Mustafa Arslan, Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF) Başkanı Mevlüt Yeni, AGF Yönetim Kurulu Üyesi Abdülkadir Kalender, Gazete Sahipleri Dernek Başkanı Ahmet Duran, Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Tortop, Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Karahan, Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir, Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sinan Tunç, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen, İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veysel Cıncık, Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Cihangir ve gazeteciler yer aldı.

 

 Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu Toplantısını Burdur'da yapacaklarını söyleyen Federasyon Başkanı Mevlüt Yeni, kendisini de davet ettiğini belirtti. Eşinin yaklaşık 50 yıldır Burdur'a gelmediğini ve davet üzerine Burdur'a geldiklerini dile getiren Kolaylı, Federasyonun kapsamlı program olduğunu kaydederek, Burdur'daki Gazeteci arkadaşlar ile bir araya gelip kendilerine meslek sorunları ile ilgili eğitim semineri vereceklerini ifade etti.

 

Ziyaretlerinden dolayı Gazetecilere teşekkür eden Vali  Hasan Kürklü Gazetecileri ve tüm  Gazeteleri önemsediklerini ve özellikle yerel basın Burdur’un sesi olduğunu dile getirerek, hakaret ve iftira içermeyen her türlü eleştirilere açık olduğu söylemini yeniledi.

 

Eleştirinin yapıcı olmasının önemli olduğunu ifade eden Sayın Valimiz, kendisiyle görüşmek isteyen herkesle görüştüğünü söyleyerek, herkese kapısının açık olduğunu kaydetti.

 

Akdeniz Gazeteciler Federasyonunun Akdeniz Bölgesi Çanağındaki Cemiyetlerin Birleşiminden oluştuğunu kaydeden Federasyon Başkanı Yeni, Yönetim Kurulu Toplantısını her ay bir ilde yaptıklarını ifade ederek, bu ayda Burdur'da yapmayı planladıklarını ifade etti.

Federasyon Başkanı Yeni ziyaretlerinin sonunda Sayın Valimize, Burdur halkına güzel hizmetlere imza atmalarını dileyerek kalem hediye etti.

Sayın Valimiz gazeteci misafirlerine ise Burdur'u tanıtan fotoğraf albümü ve çeşitli materyaller hediye etti.

 

 

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , AKDENİZ, GAZETECİLER, FEDERASYONU, YÖNETİMİ’NDEN, ZİYARET, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı