Haber Detayı
18 Ekim 2019 - Cuma 13:50 Bu haber 1280 kez okundu
 
AKRABALARIN İŞ SORUNUNU HALLEDEN BAŞKAN VATANDAŞI UNUTTU
İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez yazılı bir açıklama yaparak ilçede bugün yaşanan su kesintisi nedeniyle eleştirilerde bulundu.
YAŞAM Haberi
          AKRABALARIN İŞ SORUNUNU HALLEDEN BAŞKAN VATANDAŞI UNUTTU

iyi Parti Bucak İlçe Başkanı Sefa Sönmez açıklamasında ," Bugün ilçemizin bir çok mahallesinde sular kesildi.Vatandaşlarımızdan bu konuda bir çok şikayet aldık. Konuyu araştırdığımızda Bucak Belediyesi'nin CK Elektrik'e borcundan dolayı ilçemizde bulunan su sondajlarının elektriği kesildiğini öğrendik.Bir çok vatandaşımız bu durumdan mağdur oldu.

Bilindiği gibi ilçemizin içme sularının yaklaşık yüzde 90’ı sondajlardan karşılanıyor. Bir adet terfi istasyonu haricinde tüm sondajların elektrikler parası ödenmediği için geçen hafta Kehmallı’nın bugünde diğerlerinin elektriği kesildi. İktidar partisiyiz diyerek yerel seçimlerde caka satanlar milletin elinden ekmeğini aldığı gibi şimdide içtiği suya mı göz dikti?

Milletvekili Yasin Uğur ,kardeşini danışman, kuzenlerini ve akrabalarını kamu kurumlarına idareci yapmaya uğraşmak yerine keşke Belediye Başkanımız Sayın Emrullah Ünal abimize kaynak oluşturarak ya da iktidarın nimetlerinden bir parça olsun faydalandırarak yardımcı olsaydı da suyumuza dokunmasalardı!

Vatandaşımızı mağdur eden iktidar partisi bunun hesabını nasıl verecek? Her defasında Bucak'a hizmet gelecek diye Milletvekili olanlar, neden halkımızın sorunlarıyla ilgilenmiyor? Vatandaşın en büyük sıkıntısı su meselesini bir türlü çözemeyen Bucaklı vekilimiz acaba ne iş yapıyor?

Biz yaşanan bu süreçten dolayı muhalefet olarak vatandaşımızın yanındayız.Bu süreci yönetemeyen ve ilçedeki sorunları görmezden gelen Vekilin bir an önce açıklama yapmasını bekliyoruz.Belediyenin kaynakları ve mevcut borç durumu ortadadır.Bunun için gerekli çözümlerin atılması elzemdir." ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , AKRABALARIN, İŞ, SORUNUNU, HALLEDEN, BAŞKAN, VATANDAŞI, UNUTTU, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı