Haber Detayı
10 Kasım 2019 - Pazar 10:01 Bu haber 2149 kez okundu
 
ATATÜRK’Ü ÖLÜMÜNÜN 81 YILINDA MİLLETÇE HÜZÜNLE ANDIK.
Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 81 yılında Cumhuriyet meydanında düzenlenen törenle hüzünle bir kez daha andık.
GÜNDEM Haberi
               ATATÜRK’Ü ÖLÜMÜNÜN 81 YILINDA MİLLETÇE HÜZÜNLE ANDIK.

      Türkiye cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 81 yılında düzenlenen törenle andık. Törene Burdur Valisi Hasan Şıldak, Garnizon Komutanı piyade  Albay Cenk Baburşah, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, protokol, askeri birlikler, okul öğrenci toplulukları siyasi partilerin yetkilileri ile sivil toplum kuruluşları ile Burdur halkı katıldı.

Tören, Atatürk anıtına çelenklerin konulmasının ardından, Atatürk’ün İstanbul da konutu olman istireahatgahı Dolmabahçe sarayında gözlerini hayata yumduğu saat 9.05 de ise saygı sirenlerinin çalmasının ardından tüm Türkiye genelinde olduğu gibi 2 dakikalık saygı duruşu gerçekleşmesinin ardından istiklal marşı okundu. Törenin birinci bölümü son buldu

Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu 81 yıl önce Saat 09.05 geçe hayata gözlerini yuman Mustafa Kemal Atatürk’ün 10 Kasıl 2019 törenlerinin ikinci bölümü Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi konferans ve sergi salonunda devam edildi. Atatürk’ un kişiliği, devrimleri ve günümüze kadar gelen ve kazandırdığı eserlerinin anlatıldığı toplantı     ile okullarda yapılacak anma törenleri ile devam edildi.  

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ATATÜRK’Ü, ÖLÜMÜNÜN, 81, YILINDA, MİLLETÇE, HÜZÜNLE, ANDIK., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı