Haber Detayı
05 Mart 2016 - Cumartesi 16:58 Bu haber 2036 kez okundu
 
ATATÜRK’ÜN TEŞRİFİ NEDENİYLE BURDUR VALİSİ’NİN MESAJI
Vali Hasan Kürklü Atatürk'ün Burdur'a gelişinin 86. Yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesaj.
YAŞAM Haberi
            ATATÜRK’ÜN TEŞRİFİ NEDENİYLE BURDUR VALİSİ’NİN MESAJI

Burdur Valisi Hasan Kürklü, yaptığı yazılı açıklamada; Atatürk’ün Burdur'a gelişinin 86. yıldönümünde Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü bir kez daha minnet ve şükranla anıyoruz.

Atatürk önderliğinde, Kurtuluş Savaşı sürecinde birçok ilde önemli toplantılar ve kongreler düzenlemiş, bu toplantılarla halkımıza milli mücadele ruhu aşılanarak bağımsız Türkiye Cumhuriyetinin temelleri atılmıştır.

Zorlu Milli Mücadele yıllarından sonra Cumhuriyetin ilanıyla birlikte Türkiye'nin dört bir yanını gezen Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu ziyaretleriyle halkın durumunu yerinde görerek, savaş sonrası yorgun olan milletine moral vermiş, gelecek için umut aşılamıştır. Yapmış olduğu bu ziyaretlerde de halk tarafından büyük bir coşkuyla karşılanmıştır.

İlimizi de 6 Mart 1930 tarihinde ziyaret eden Gazi Mustafa Kemal'i Burdur halkı büyük bir coşku ve heyecanla karşılamıştır. Bu ziyaret Burdur halkı için her zaman ayrı bir gurur ve kıvanç vesilesi olmuştur. Bugün bizler de aynı heyecanla 6 Mart'ı kutlamaktayız.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını, bu vatan için canını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , ATATÜRK’ÜN, TEŞRİFİ, NEDENİYLE, BURDUR, VALİSİ’NİN, MESAJI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı