Haber Detayı
09 Ekim 2020 - Cuma 11:37 Bu haber 597 kez okundu
 
ATSO “KÖK” ÖDÜLLERİ AÇIKLANDI
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin, ATSO’nun geleneksel ödül törenlerini tek bir çatı altında toplayan ve bu yıl ilk kez verilecek KÖK Ödülleri’nin sonuçlarını açıkladı..
EKONOMİ Haberi
              ATSO “KÖK” ÖDÜLLERİ AÇIKLANDI

Davut Çetin “Kente Önem Katanlar” isminin baş harflerinden oluşan KÖK Ödülleri’ne yoğun bir başvuru olduğunubelirten Davut Çetin şunları kaydetti;“Bir kenti kent yapan köklü kuruluşları, tarihi değerleri, kentin kültürü, eğitim, bilim, sanat gibi zenginlikleridir. Bir kent ekonomisi, kuruluşları, eğitimi, sanatı, basınıyla bir bütün olarak gelişebilir. KÖK,aynı zamanda kadim şehrimizin köklü kuruluşu olan ATSO’yu da ifade etmektedir. Zira ATSO, 138 yıllı tarihiyle Antalya’nın köklerinden birisidir. Bu düşünceyle özellikle Antalya iş dünyasında prestij ödülleri olarak nitelendirilen ve merakla beklenen ATSO Ödülleri’nde bu yıl köklü bir değişime giderek, geleneksel ödüllerimizin yanına İnovasyon, Dijital Dönüşüm, Bilim, Eğitim, Kültür-Sanat, Spor, Çevre, Kurumsal Sosyal Sorumluluk, Antalya Araştırması, Basın ödüllerini ekledik.

Ekonominin gelişmesi kentlerin gelişmesine ve toplumsal gelişmeye doğrudan bağlıdır. Bu nedenle

Günümüz de şirketlerin performansı ciro, istihdam, ihracat, vergi gibi göstergelerin yanında yenilikçilik, sosyal sorumluluk projeleriyle, kentsel gelişmeye katkılarıyla da değerlendirilmektedir. Yıllardır alışılagelmiş ödül ve ödül töreni anlayışını, tüm Antalya için heyecan verici, önemli bir değere

dönüştürüyoruz. Uzun süre hatırlanacak ve kalıcı bir eserle taçlanacak bir projeye dönüşecek olan yeni ödül sistemi ile şehre ve gençlere daha fazla dokunacağız.”

ATSO ÖDÜLLERİNİ ANTALYA ÖDÜLÜNE DÖNÜŞTÜRÜYORUZ

Başkan Çetin, kent ödülleriyle sadece üyelere değil, Antalya’ya da değer katan, önem katan kişi ve

kuruluşlara da ödül verildiğini bildirdi. ATSO ödüllerini aynı zamanda kent adına Antalya ödülüne de

dönüştürdüklerini ifade eden Çetin: “Kent Ödülleriyle artık sadece üyelerimize değil, Antalya’ya değer

katan, önem katan kişi ve kuruluşlara da ödül veriyoruz. Böylece ATSO Ödüllerini, aynı zamanda kent

adına Antalya ödülüne dönüştürüyoruz. Dolayısıyla geleneksel ödül kategorilerimizden vazgeçmeden

geleneklerimizi ve geleceğimizi ‘Kente Önem Katanlar’, KÖK Ödülleri çatısı altında birleştirdik.

İlk kez düzenlenmesine rağmen Kent Ödülleri bölümüne yoğun bir ilgi oldu. KÖK Ödülleri’ne 110 proje

başvurdu. Birbirinden seçkin ve alanında öncü isimlerden oluşan seçici kurul üyelerimiz değerlendirme yapmakta zorlandı. ATSO’nun kuruluş tarihi olan 3 Nisan’da açıklamayı planladığımız ancak dünyada yaşanan pandemi nedeniyle ertelemek zorunda kaldığımız KÖK Ödüllerimizin ilkinin kentimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor, tüm katılımcılara ve ödül alanlara başarılar diliyorum” dedi.

GELECEK NESİLLERE GÜZEL BİR ESER KAZANDIRDIK

ATSO olarak Kente Önem Katanlar’ın isimlerini her yıl eğitim alanında bir soysal sorumluluk projesi ile

taçlandıracaklarını belirten Başkan Davut Çetin, “ATSO-KÖK ödülü alanlar nezdinde bütün ATSO üyeleri adına Antalya’ya ve gelecek nesillere güzel bir eser kazandırmayı hedefliyoruz. Bu yıl KÖK Ödülleri’ni kazananların isimlerini Antalya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yaptırdığımız Spor Salonu ile onurlandıracağız. Salonun girişinde ‘Bu Spor Salonu, ATSO KÖK Ödülleri 2020 Ödül Sahipleri Adına Yaptırılmıştır’’ başlığıyla ödül alanların isimleri yazıldı. Böylece KÖK ödülü alanlar adına kentimize ve çocuklarımıza güzel bir eser kazandırmış olduk. Bu projemizin ülkemizdeki ve şehrimizdeki tüm kurumlara örnek olmasını, bir etkileşim yaratarak bu tür projelerin gelişmesini temenni ediyorum. Bu geleneğin devam etmesi en büyük temennimiz” şeklinde konuştu.

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , ATSO, “KÖK”, ÖDÜLLERİ, AÇIKLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı