Haber Detayı
20 Şubat 2017 - Pazartesi 15:56 Bu haber 3616 kez okundu
 
AYVACIK DEPREMZEDELERİNE YARDIM YOLA ÇIKTI
Burdur Belediyesi öncülüğünde Çanakkale Ayvacık depremzedelerine ulaştırılmak üzere vatandaşlarımız tarafından toplanan yardımlar yola çıktı.
GÜNDEM Haberi
 AYVACIK DEPREMZEDELERİNE YARDIM YOLA ÇIKTI

Başkan Ercengiz, Çanakkale’nin Ayvacık İlçesinde meydana gelen depremler sonucunda 17 köyde 290’ı ağır toplam 506 konut hasar görmüştü. Burdur Belediyesi tarafından, evsiz kalan vatandaşlar için başlatılan yardım kampanyası sonucu 500 battaniye, 200 elektrikli ısıtıcı ve 1,5 ton kuru gıda toplandı. Toplanan yardımlar Cumhuriyet Meydanı’nda kamyona yüklenerek Çanakkale’ye gönderildi.

Yardım kampanyası hakkında bilgi veren Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Çanakkale’nin Ayvacık İlçesinde meydana gelen depremler neticesinde orada yaşayan birçok yurttaşımız evini kaybetmek durumunda kaldı. Devletimiz yaraların sarılması için yardım elini uzattı. Burdur olarak duyarsız kalmamız gerekiyordu. Burdur Halkının desteğiyle bu katkıyı gerçekleştirdik. 500 battaniye, 200 elektrikli ısıtıcı ve 1,5 ton kuru gıdayı aracımızla Çanakkale’ye uğurluyoruz. Çanakkale Belediye Başkanı ile görüştüm yardımlarımızı kendilerine ulaştıracağımızı ifade ettim. Çanakkale Belediye Başkanı destek veren tüm Burdur Halkına teşekkürlerini iletti. Yardımlarımız yarın ihtiyaç sahiplerine ulaşacak” dedi.

Burdur’un 1. Derece deprem bölgesi olduğunu belirten Başkan Ercengiz, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığını kentsel dönüşüm için bir takım teşvikleri, muafiyetleri var. Eski binaların yenilenmesi gerekiyor. Bu konuda biz gerekli bilgilendirmeyi yapıyoruz. Burdur olarak bu dönüşümü sağlamalıyız. Burdur şehir merkezi 1 kilometrekarelik bir alana sıkıştı. Bu yapılar da eski yapılar. Burdur Belediyesi olarak bu dönüşüm için biz gereken kolaylığı sağlıyoruz. Deprem bir gerçek, bununla yaşamayı öğrenmeliyiz” diye konuştu.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , AYVACIK, DEPREMZEDELERİNE, YARDIM, YOLA, ÇIKTI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı