Haber Detayı
26 Temmuz 2019 - Cuma 17:35 Bu haber 2240 kez okundu
 
BAHTAŞ VE BİMTAŞ ŞİRKETLERİ BORÇ BATAĞINDAN KURTARILDI
BAHTAŞ A.Ş den yasalar çerçevesinde ve emsal belediye şirketlerinin yönetim kurulu başkanı olarak çeşitli ihtiyaç sahibi öğrenci ve ailelerine bağışlamıştır.
GÜNDEM Haberi
                 BAHTAŞ VE BİMTAŞ ŞİRKETLERİ BORÇ BATAĞINDAN KURTARILDI

BELEDİYE BAŞKANIMIZ KÜÇÜK HESAPLAR PEŞİNDE DEĞİLDİR

Burdur CHP İl Başkanı İzzet Akbulut, son günlerde Burdur Belediyesi şirketleri BAHTAŞ ve BİMTAŞ üzerinden, yaptıkları siyasi manevraları halkın içinde itibar görmediği halde algı yöntemiyle siyaset yaptıklarını göstermektedir. Öncelikle şu iyi bilinmelidir ki, yaklaşık 5.5 milyon toplam borç ile devir alınan şirketler borçlarını ödeyebilir konumuna gelene dek, Belediye başkanımız bir kuruş huzur hakkı almamış, yine 2019 seçimleri öncesi Aralık 2018 itibari ile huzur hakkı alımını sonlandırmış, seçim sonrası yapılan genel kurula kadar yine tek kuruş almamıştır. Belediyemize ait şirketler tam anlamıyla tüm yüzleriyle yenilenmiş, tesisleri tekrar halkımıza yakışır şekilde modernize edilmiş ve tüm halkın gözdesi yerler haline getirilmiştir.

  SEÇİM YENİLGİSİNİN HESABI ŞİRKETLER ÜZERİNDEN SORULUYOR

31 Mart 2019 Burdur Belediye Başkanlığı seçimlerinde, AKP’nin yaşadığı seçim hezimetini kendi partilerinin tabanlarına anlatamamanın ve alınan seçim yenilgisi üzerine, Burdur AKP’li yöneticilerinin sorumluluk alıp, istifa etmek yerine kendi genel merkezlerine hoş görünebilme çabası ve görevlerinde kalma istekleri doğrultusunda gerçekleştirdikleri eylemler olduğunu bilmekteyiz. Rakamlar ile ilgilerinin olduğunu görmekten hoşnutluk duyduğumuz AKP Burdur İl Teşkilatı’na, bir kaç rakam ile alakalı bilgilerinin olup olmadığını sormak isteriz. BAHTAŞ A.Ş 2013 yıl sonu mizanlarında görünmemesine rağmen 2014 yılı 30 Mart Yerel Seçimleri öncesi, 3 ayda iş avansı hesabı adı altında 401.101,52 TL belediyeden para aktarıldığını, hesaplarda görülen rakamlar ile fiilen şirkette bulunan emtialar arasında rakamsal olarak yüz binlerce liralık fark olduğunu biliyor musunuz?

                          ŞENLİK Mİ YAPIYORUZ. ÖNEMLİ BİR PROJE Mİ?

Belediye şirketlerinden BİMTAŞ A.Ş’nin aynı döneme ait Sayıştay Raporları’nda 2014 ün 2.altı ayında gerçekleşecek olan Hıdırellez, İnsuyu ve Ramazan şenlikleri kapsamında, yine seçim öncesi 3 aylık dönemde 1.139.916.93 TL’lik rakamın şirket kasasından çıkış yapıldığı bilgisinin yer aldığını Biliyor musunuz? seçim öncesi 3 aylık dönemde 1.139.916.93 TL’lik rakamın şirket kasasından çıkış yapıldığı bilgisinin yer aldığını Biliyor musunuz? Huzur hakkının tüm AKP’li belediye başkanları tarafından çok yüksek tutarlarda alındığını, hatta örnek olarak Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne ait 10 şirketin de yönetim kurulu başkanının AKP’li Belediye Başkanı Alinur Aktaş olduğunu ve bu şirketlerin her birinden huzur hakkı aldığını biliyor muydunuz? Son olarak bu haberleri yaptıran kişinin belediye meclis üyesi görevini yaptığı dönemde, tüm huzur haklarını hak bilip aldığını biliyor muydunuz? Kısacası Huzur Hakkı yasaldır, Şirket kasasını boşaltmak hırsızlıktır!

 Belediye başkanımızı karalamaya yönelik yapılan bu sipariş haberlerin sadece 31 Mart 2019 Burdur Belediye Başkanlığı seçimlerinde, AKP’nin yaşadığı seçim hezimetini kendi partilerinin tabanlarına anlatamamanın ve alınan seçim yenilgisi üzerine, Burdur AKP’li yöneticilerinin sorumluluk alıp, istifa etmek yerine kendi genel merkezlerine hoş görünebilme çabası ve görevlerinde kalma istekleri doğrultusunda gerçekleştirdikleri eylemler olduğunu bilmekteyiz.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , BAHTAŞ, VE, BİMTAŞ, ŞİRKETLERİ, BORÇ, BATAĞINDAN, KURTARILDI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı