Haber Detayı
10 Temmuz 2019 - Çarşamba 18:49 Bu haber 2289 kez okundu
 
BAİB’DENRUSYA DA 2 İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ
BAİB; Antalya, Burdur ve Isparta illerinin ihracatını artırmak ve teknolojik anlamda dünya ile entegrasyonunu geliştirmek adına uluslararası alanda çalışmalarını sürdürüyor.
EKONOMİ Haberi
BAİB’DENRUSYA DA 2 İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

 Bu çerçevede Rusya’nın Yekaterinburg kentinde düzenlenen INNOPROM Uluslararası Sanayi Fuarı'na katılan BAİB, o bölgenin sanayi devlerinin oluşturduğu meslek kuruluşuyla 2 ayrı işbirliği protokolü imzaladı. Fuar alanında Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) Başkanı Hakkı BAHAR ve BAİB Yönetim Kurulu Üyeleri Hatice ÖZ ile Süleyman DURAN temsil etti. Protokoller ile Batı Akdenizli sanayicilerle, Rus sanayicilerin işbirliğinin sağlanması, ortak proje ve girişimlerin hayata geçmesinde öncülük yapılması amaçlanıyor.

INNOPROM Fuarında protokoller JSC-Orta Ural Kalkınma Şirketi ile imzalandı. Protokoller, BAİB Yönetim Kurulu Başkanı Hakkı BAHAR ile Orta Ural Kalkınma Şirketi (JSC) Genel Müdürü Maxim Prachik ile Moskova İşadamları Birliği (MAP) Türkiye Temsilcisi Abdurrahman BAYTAŞ arasında imzalandı. Protokoller hakkında bilgi veren BAİB Başkanı BAHAR, “Bilindiği gibi ihracatımızın lokomotifi konumundaki yaş meyve sebze ve maden ürünleri ihracatını daha da artırmayı amaçlıyoruz. Aynı zamanda bölgemizin tüm sektörlerinde ihracatı artırmayı, katma değeri yüksek sanayi ürünlerin üretim ve ihracatının geliştirilmesini hedefliyoruz. Bu çerçeve de INNOPROM Fuarına katıldık” dedi.

Başkan BAHAR, “Fuar çerçevesinde Orta Ural Kalkınma Şirketi ile iki ayrı protokol imzaladık. imzaladığımız ilk protokol ticari işbirliğini geliştirmek, yatırımlarda işbirliğini sağlamak, endüstri, enerji, sağlık, bilim, teknoloji ve ticaret alanında ortak proje ve girişimlerin organize edilmesi amaçlanmaktadır. İkinci protokolde ise tekno parklar ve endüstri parkların geliştirilmesinde işbirliğinin sağlanması hedeflenmektedir. Bu protokollerin Batı Akdeniz sanayisinin var olan teknolojik gelişiminin daha ileri taşınmasına vesile olmasını bekliyoruz. Bölgemize hayırlı olsun” diye konuştu.

Öte yandan INNOPROM Uluslararası Sanayi Fuarı'nda Türkiye pavilyonu içerisinde stant açan BAİB, ziyaretçilerine Antalya, Burdur ve Isparta illerinin organize sanayi bölgeleri, sanayi kuruluşlarının üretim yapısı ve ihracat potansiyelimiz hakkında bilgi verdi. Fuar alanında Türkiye pavilyonunun açılışını Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa VARANK yaptı. BAİB standını Rus sanayicilerin ve sanayi ürünleri tedarikçilerinin yanı sıra Sverdlovsky Bölgesi Vali Yardımcısı Vadim TRETYAKOV, Ticaret Bakan Yardımcımız Sayın Gonca YILMAZ BATUR, Ticaret Bakanlığı Dış Temsilcilikler ve Uluslararası Etkinlikler Genel Müdürü G. Müge Varol ILICAK, Moskova Ticaret Başmüşavirimiz Ferüdün BAŞER da ziyaret etti

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: BAİB’DENRUSYA, DA, 2, İŞBİRLİĞİ, PROTOKOLÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı