Haber Detayı
09 Mayıs 2016 - Pazartesi 13:07 Bu haber 2777 kez okundu
 
(BAKA) İLÇELERDE YERİNDE TESPİT VE İNCELEME YAPTI .
(BAKA) Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Burdur’un Çavdır, Karamanlı, Altınyayla, Gölhisar ve Tefenni ilçeleri yerel yöneticilerini ziyaret etti.
GÜNDEM Haberi
      (BAKA) İLÇELERDE YERİNDE TESPİT VE İNCELEME YAPTI .

BAKA Genel Sekreteri Mehmet Sırrı Özen beraberinde Burdur Koordinatörü Mehmet Candan ile birlikte Çavdır Kaymakam Vekili Murat Ekinci, Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, Gölhisar Belediye Başkanı Dr.Ramazan Canural, Altınyayla Belediye Başkanı Ahmet Serttaş ve Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz’ün makamlarında biraraya geldi. Görüşmelerde, ilçe ekonomileri ve BAKA ile birlikte yapılabilecek çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

Çavdır, Karamanlı, Gölhisar, Altınyayla ve Tefenni ilçelerinin ekonomileri, sosyo-ekonomik kalkınması için sürdürülen çalışmalar ve BAKA’nın muhtemel katkıları hakkında yapılan görüşmelerde Genel Sekreter Mehmet Sırrı Özen, görev alanı Antalya, Isparta, Burdur olan BAKA’nın kamu kuruşları, yerel yönetimler ve STK'larla koordinasyonu sağlama, yatırımcı kurumlar arasında işbirliğini artırma odaklı çalışma yöntemi izlediğini belirtti. İlçelerin genel sosyo-ekonomik yapıları hakkında bilgi alan Genel Sekreter Özen, BAKA’nın çalışmalar ve faaliyetlerini anlattı. BAKA’nın sürdürülebilir sosyo-ekonomik kalkınma için mali ve teknik konulardaki destekleri, girişimcilik eğitimleri, bölgedeki yatırımlara öncülük etmesi, işletmelerin kapasiteleri ve ihracatlarını artırmaya yönelik çalışmalarının önemine vurgu yapılan görüşmelerde; Kaymakam Vekili Ekinci ile belediye başkanları tüm çalışmalar için Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’na teşekkür etti.

 

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , (BAKA), İLÇELERDE, YERİNDE, TESPİT, VE, İNCELEME, YAPTI, ., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı