Haber Detayı
03 Aralık 2019 - Salı 12:04 Bu haber 1752 kez okundu
 
BASIN VE KURUMSAL BİRLİKTELİK İLK MEYVESİNİ VERDİ.
BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik: “Burdur’u düşünüyor, Burdur’u konuşuyoruz çalışmalarımız ilk meyvesini verdi.
GÜNDEM Haberi
            BASIN VE KURUMSAL BİRLİKTELİK İLK MEYVESİNİ VERDİ.

BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik; Burdur Gazeteciler Cemiyetiyle düzenledikleri toplantıda yerel basındaki ilanlarının azaltılmasının riskleri konuşulduğunu, bu talep neticesinde ilgili kurum ve kuruluşlarla yazışmaların yapıldığını, nihayetinde de bunların ilk meyvesi olarak da Adalet Bakanı Abdulhamit Gül tarafından yapılan açıklamayla yerel gazetelerde icra ve iflas ilanlarının yayımlanmaya devam edeceği müjdesini verdi.

 Başkan Yusuf Keyik; “Burdur’umuzda kamuoyunun haber alma özgürlüğü için yerel basın büyük önem taşımaktadır. Bizler de gerek yerel ve gerekse ulusal basın için hassasiyet göstermekte, günlük ve güncel olarak yerel ve ulusal basını takip etmekteyiz. Bu kapsamda Türkiye Gazeteciler Konfederasyonunca 1 Eylül 2019 tarihinde yerel bir gazetemizde yayınlanan “Yerel Basın Acil Durum” konulu haberi gündemimize aldık. Yerel basının yaşadığı sorunları ve çözüm önerilerini içeren bu raporu inceleyip, yönetim kurulumuzca değerlendirmede bulunduk ve hemen ardından ilimizde Burdur Gazeteciler Cemiyetiyle beraber “Burdur’u düşünüyor, Burdur’u konuşuyoruz” toplantısı düzenledik.

Toplantıda, yerel basındaki ilanların azaltılmasının ekonomik riskler oluşturacağı konusunda bir talep geldi. Bizler de ilgili kurum ve kuruluşların yanı sıra Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğiyle (TOBB) yazışmaları yapıp, ilanlarının azaltılmasının doğuracağı ekonomik ve ticari olumsuzlukları aktardık.  BUTSO olarak yaptığımız bu girişimlerin neticesinde de yerel gazetelerde icra ve iflas ilanlarının yayımlanmaya devam edeceği açıklandı.

 Böyle bir gelişme BUTSO Yönetim Kurulu olarak bizleri memnun etti. Böylelikle “Burdur’u Düşünüyor, Burdur’u Konuşuyoruz” çalışmalarımız ilk meyvesini verdi. İcra ve iflas ilanlarının yerel gazetelerde yayımlanmaya devam edeceği çalışmasında Başta Sayın TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , BASIN, VE, KURUMSAL, BİRLİKTELİK, İLK, MEYVESİNİ, VERDİ., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı