Haber Detayı
17 Mart 2020 - Salı 14:25 Bu haber 280 kez okundu
 
BAŞKAN ERCENGİZ; ÇANAKKALE 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ”
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105'inci yıl dönümünü mesajı
GÜNDEM Haberi
         BAŞKAN ERCENGİZ; ÇANAKKALE 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ”

“Türk ve dünya tarihine damga vurmuş en önemli olaylar arasında yer alan 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi, bir milletin birlik ve beraberlik içinde verdiği şanlı mücadelenin unutulmaz hatırası olarak insanlık tarihinde eşine az rastlanır bir kahramanlık destanıdır.

Çanakkale Zaferi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde en önemli kazanılan savaşlardan birisidir. Bugün bu topraklarda Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olarak yaşayabiliyorsak, biz 18 Mart’a çok şey borçluyuz. Bu topraklarda yatan binlerce atamıza minnettarız. Her Türk insanı bilmeli ki, orada omuz omuza her ilden, her ilçeden, her köyden dedelerimiz yatmakta. Neredeyse bir neslini kaybetmiş Türk insanı, küllerinden doğmuştur.

Bu zafer, Türk’ün gücünü dünyaya ispatlayan kahramanlık mücadelesidir. Çanakkale Savaşları’nın 105.'inci yıl dönümünü büyük bir gurur kutluyor, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Atatürk başta olmak üzere, yaşamını ülkesine adayan tüm kahramanlarımızı, vatanını canından üstün bilen şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyorum.”

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , BAŞKAN, ERCENGİZ;, ÇANAKKALE, 18, MART, ŞEHİTLERİ, ANMA, GÜNÜ”,
Yorumlar
Haber Yazılımı