Haber Detayı
05 Aralık 2019 - Perşembe 16:28 Bu haber 1529 kez okundu
 
BAŞKAN ERCENGİZ; “ DÜNYA KADIN HAKLARI GÜNÜNUNDE YEMEK VERDİ
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü münasebetiyle, öğle yemeğinde yönetici kadınları ağırladı.
YAŞAM Haberi
BAŞKAN ERCENGİZ; “ DÜNYA KADIN HAKLARI GÜNÜNUNDE YEMEK VERDİ

Burdur Belediyesi tarafından İstasyon Park Restoran’da düzenlenen öğle yemeğinde Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Eşi Hülya Ercengiz, Belediye Birim Müdürleri, Belediye Meclis üyeleri, CHP Kadın Kolları, Mahalle Muhtarları  ve  STK Kadın başkanları, 5 Aralık Dünya Kadın Haklarını Koruma Günü’nde bir araya geldi. 

Kadın dayanışmasının ön plana çıktığı son günlerde yönetici vasfıyla görev yapan kadınları bir araya getiren Başkan Ercengiz, kadınların yönetici konumundaki görevlerde yeteri kadar yer almadıklarına dikkat çekti. Başkan Ercengiz, “5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü. Türkiye’de kadınlara seçme ve seçilme hakkının verildiği ve bunun dünyada kutlanmasını sağlayan özel bir gün olarak kabul ediyoruz. 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü, tüm dünyada kadınların daha insanca yaşama isteğini dile getirdikleri bir mücadele ve dayanışma günüdür. Bizler de bu vesile ile seçilen ve kadınlarımız ile bir araya geldik. Bu anlamlı gün; Kadın sorunlarının gündeme getirilmesi, bu konuda bir farkındalık yaratılması ve çözümler bulunması yolunda önemli bir gündür. Katıldığımız sempozyumda kıymetli bir hocamızın verdiği bir bilgiye göre, şuan Türkiye’nin yönetici tablosuna baktığımızda, özellikle yerel yönetimlerde maalesef kadınların yönetimlere katılımı Türkiye ortalamasında 11 civarında. Yani bu belediye meclisleri, belediye başkanlıkları, muhtarlıklar anlamında bakıldığında oldukça düşük bir seviyede. 85 yıl önce bu hak seçmenin yanı sıra seçilme hakkı da Türk kadınına verildiği göz önüne alındığında, bu oranın yeterli olmadığını düşünüyorum. Daha çok kadınımızı bu tür görevlerde görmeyi temenni ediyorum.  Şeklinde konuştu 

Başkan Ercengiz, İstasyon Park Restoran’da düzenlenen yemeğe katılan kadınlara , 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü sebebiyle karanfil dağıttı.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: BAŞKAN, ERCENGİZ;, “, DÜNYA, KADIN, HAKLARI, GÜNÜNUNDE, YEMEK, VERDİ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı