Haber Detayı
17 Mayıs 2019 - Cuma 13:05 Bu haber 889 kez okundu
 
BAŞKAN ERCENGİZ’İN 19 MAYIS BAYRAMI MESAJI
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayınladı.
KÜLTÜR Haberi
BAŞKAN ERCENGİZ’İN 19 MAYIS BAYRAMI MESAJI

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlattığı özgürlük hareketi, tüm yurda yayılmış, milletimizin azim ve kararlılıkla birleşerek giriştiği milli mücadele sonucunda zaferle taçlandırılmıştır.

19 Mayıs Türk Milleti'nin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, yakılan 100 yıllık kurtuluş ateşinin ve aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği bu günde, Türkiye Cumhuriyeti'ni çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmak ve bizden sonraki nesillere teslim etmenin en büyük görevimiz olduğunun bilincindeyiz. Biliyoruz ki, çocuklarımız ve gençlerimiz için attığımız her adım, ulusumuzun geleceği için yapılmış en büyük yatırım olacaktır.

Türk Ulusu’nun, onuru ile yaşayabilmesi için Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da yaktığı bağımsızlık ışığı sonsuza kadar yolumuzu aydınlatacaktır. Atatürk’ün düşüncelerini iyi anlamak, ilke ve devrimlerini korumak, Cumhuriyet’i yaşatmak konusundaki kararlılığımızı sürecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum”

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: BAŞKAN, ERCENGİZ’İN, 19, MAYIS, BAYRAMI, MESAJI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı