Haber Detayı
18 Ekim 2019 - Cuma 14:50 Bu haber 2105 kez okundu
 
BAŞKAN ERCENGİZ KATI ATIK TESİSLERİNİ İNCELEDİ
Burdur Belediyeler Birliği ve Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, inşaatı devam eden Entegre Katı Atık Bertaraf Tesisi’nde incelemelerde bulundu.
TEKNOLOJİ Haberi
            BAŞKAN ERCENGİZ KATI ATIK TESİSLERİNİ İNCELEDİ

Başkan Ali Orkun Ercengiz, Atlas İnşaat Sanayi ve Ticaret Limitet Şirketi tarafından inşaatı devam eden ve sıfır atık projesiyle yola çıkılan Burdur Entegre Katı Atık Tesisi’nde, İnorganik atıkların ayrıştırılarak, sınıflandırıldığı MBA bölümünde incelemelerde bulunarak, mevcut durumu ve işlevi hakkında bilgi aktardı.

Burdur Belediyeler Birliği olarak hayata geçirilen Burdur Entegre Katı Atık Tesisi’nin Türkiye’nin en modern ve örnek tesisi olduğunu ifade eden Başkan Ercengiz,“Tesisimizin yapım aşamasında sona doğru yaklaştık. Atlas İnşaat tarafından Yap-İşlet-Devret modeli ile 29 yıllığına kiraladığımız bu alanda, enerji üretiminin yanı sıra, sıfır atık projesiyle yola çıktığımız tesisimizin en önemli bölümlerinden bir tanesindeyiz. Bu tesisimizde, geri dönüşüme kazandırılabilecek bütün inorganik malzemelerin ayrıştırılması, sınıflandırılması ve yeniden geri dönüşüme kazandırılması sağlanacak. Bununla birlikte organik atıklardan da maksimum verim ve enerjinin alınabilmesi için Türkiye’nin en modern tesisimizi Burdur’umuza kazandırmış bulunuyoruz. Yaklaşık bir ay içerisinde atıkların, geldiği andan itibaren son noktaya kadar verimli bir şekilde kullanılmasının en güzel metodunu da bu tesisimizde göreceğiz. Ülkemize ve Burdur’umuza hayırlı olmasını diliyorum.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , BAŞKAN, ERCENGİZ, KATI, ATIK, TESİSLERİNİ, İNCELEDİ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı