Haber Detayı
02 Mart 2016 - Çarşamba 12:48 Bu haber 2523 kez okundu
 
BAŞKAN ERCENGİZ, MUHTARLARLA BULUŞTU
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, mahalle ve merkeze bağlı köy muhtarlarıyla akşam yemeğinde buluştu.
YAŞAM Haberi
              BAŞKAN ERCENGİZ, MUHTARLARLA BULUŞTU

Serenler Otelde düzenlenen yemeğe Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve eşi Hülya Ercengiz, İl Genel Meclis Üyeleri Ecevit Alan ve Coşkun Çetin, mahalle ve merkeze bağlı köy muhtarları katıldı.

Muhtarlarla birlikte uyum içinde bir çalışma yaptıklarını belirten Başkan Ercengiz, “Burdur Belediyesi olarak 2. yılımızı doldurmak üzereyiz. Hizmet üretmeye çalışıyoruz. Elimizden geldiğince merkeze bağlı köylerimizin muhtarlarının taleplerini de yerine getirmeye çalışıyoruz. Hizmet Kampüsü inşaatımız devam ediyor. Kampüsümüzü bitirdiğimizde daha üretken bir belediye haline geleceğiz. Köylerimizin mahallelerimizin ihtiyaçlarına daha fazla cevap verebileceğiz” dedi.

Burdur Belediyesi'nin süt ürünleri dağıtımı projesi hakkında bilgi veren Başkan Ercengiz, “Süt fiyatları 70-80 kuruşa kadar düştü. Sütünü üreten üretici satmalı ki karşılığında cebinde parası olmalı. Süt para ederse köylü, çiftçi, üretici refaha kavuşabilir. Biz dedik ki bu sütü peynir ve tereyağı olarak alalım hem üreticiye katkımız olsun hem de vatandaşımızın evine peynir ve tereyağı girsin. Hedefimiz 12'inci ayın sonuna kadar 5 bin aileye 1 kilogram peynir, yarım kilogram tereyağı dağıtmak. Bunun karşılığında da 125 bin litre sütü tüketimin içerisine alabilmek. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu bu projenin bütün belediyelerin ortak bir sosyal bir proje olarak yapması gerektiği söyledi.” diye konuştu.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , BAŞKAN, ERCENGİZ,, MUHTARLARLA, BULUŞTU, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı