Haber Detayı
19 Haziran 2020 - Cuma 13:01 Bu haber 620 kez okundu
 
BAŞKAN RAMAZAN GEDİK; AVUKATLAR VE BARO TÜRKİYE DEMEKTİR” BAROLARA DOKUNMA
Burdur Baro Başkanı Av. Ramazan Gedik; Sabah saat 10 da Burdur Adliyesi önünden “Barolarımadokunma adı verdikleri yürüyüşü başlattı. Baro üyeleri yürüyüş öncesinde uğurladılar.
GÜNDEM Haberi
 BAŞKAN RAMAZAN GEDİK; AVUKATLAR VE BARO TÜRKİYE DEMEKTİR” BAROLARA DOKUNMA

 Baro Başkanı Av. Ramazan Gedik tarafından tek başına 6 kilometrelik yürüyüş parkurunda “barolaradokunma” yürüyüşü Burdur Adliyesi önünden başlattı. Burdur Baro Avukat Başkanı Ramazan Gedik’i yürüyüş boyunca basın mensupları ve bu yürüyüş boyunca asayiş açısından emniyet mensupları takip etti. Vatandaşların ilgisi de eksik olmadı bazı vatandaşlar ise kendisi ile fotoğraf çektirdi. Burdur Asri Mezarlığındaki Şehitlikte şehitler için dua eden Gedik “barolarımadokunma” adını verdikleri yürüyüşünü sonlandı.

 YÜRÜYÜŞÜN AMACI KONUSUNDA BASINA AÇIKLAMALARDA BULUNDU

  Bu yürüyüşün ama sözlerin yetersiz kaldığı yerde eylemlerle sorunlarımızı anlatmaya çalışıyoruz. Güçlü Baro, Güçlü Avukat, Güçlü Savunma, ve bağımsız yargı güçlü ve mürehfeh Türkiye demektir. Ülkemizin ve dünya’nın içinde bulunduğu olağanüstü koşullar da aciliyeti olmayan yasanın geri çekilmesini istiyoruz. Bu zaman içinde Barolar ve Barolar Birliği ile birlikte hazırlanacak bir yasa taslağını müzakere edilmesini talep ederek yola çıktık. Pazertesi sabahı bütün baro başkanları Ankara da olacağız Anıtkabire  “Ata’nın” Huzuruna çıktıktan sonra bizim bu konudaki kararlılığımızı ifade eden bir de toplu eylem düşünülmektedir.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , BAŞKAN, RAMAZAN, GEDİK;, AVUKATLAR, VE, BARO, TÜRKİYE, DEMEKTİR”, BAROLARA, DOKUNMA, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı