Haber Detayı
29 Şubat 2016 - Pazartesi 12:34 Bu haber 4185 kez okundu
 
BAŞKAN VE MİLLETVEKİLİMİN ARKASINDAYIM
Burdur CHP İl Başkanı Barış Ayten, yaptığı basın toplantısında: Bazı internet sitelerinde çıkan haberler üzerine basın toplantısını düzenlemiş bulunuyorum.
SAĞLIK Haberi
                  BAŞKAN VE MİLLETVEKİLİMİN ARKASINDAYIM

CHP İl Başkanı Ayten, İl Başkanlığında yaptığı açıklamada; Yerel Yönetimleri Partili Başkanlarımız tarafından yönetilen İllerde çalışmalar yapma kapsamında, Önceki gün Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Tekin Bingöl ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Seyit Torun ilimize gelmişlerdir. Program İl Başkanlığımızı ziyaretin ardından, Basına gündem değerlendirmesinde bulunarak, Programımız dahilinde Belediye Başkanımızı Makamında ziyaret etmişlerdir.

İki aşamalı çalışma programının birinci bölümü basına açık ziyaretler ve değerlendirme, ikinci bölümü ise seçilmiş yöneticilerimizle siyasal çalışma planlama toplantısı olarak gerçekleştirilmiştir.

İzmir, Aydın, Muğla ve Zonguldak İllerimizden sonra Burdur’da gerçekleşen program,  İl Başkanlığımız tarafından hazırlanmış, ziyaret ve çalışmalar amacına uygun şekliyle başarıyla tamamlanmıştır. Genel Başkan Yardımcılarımız memnuniyet ve mutluluk içinde diğer illerde çalışmalarını sürdürmek üzere ilimizden ayrılmıştır.

Genel Başkan Yardımcımız Sayın Tekin Bingöl, açıklamasının başında bu ziyarete özel bir anlam yüklenmemesi gerekliliğini, olağanüstü bir durum olmadığı sürece 2019 Seçimlerine odaklı olduğunu ve bu çalışmanın tüm yurtta olduğunu ifade etmiştir.

Dün bazı haber sitelerinde de yer alan gerek başına kapalı toplantılarda gerekse yönetim kurulu toplantılarında yapılan konuşma ve görüşmelerin yalan yanlış ifadelerle basına sızdırılması aynı zamanda ses kaydı alma yoluna gidilmesi iddiaları üzerine de gereken soruşturma başlatılacaktır.

Cumhuriyet Halk Partisi gelenek ve adetlerinde yer almayan bu tür basit ve kişiliksiz yaklaşımlara karşı duruşumuz oldukça net ve sertlik.

Kimsenin gücü parti içi disiplini bozmaya birimler arası gerginlik yaratmaya huzursuzluk çıkartmaya yetmeyecektir.

Başta bizleri bu makama getiren yol arkadaşlarımız olmak üzere, herkes iyi bilmelidir ki; Kurumsal İşleyişimiz içinde İl Başkanlığımızın koordinatörlüğünde, Partimizin tüm yetkili birimleri koordinasyon içinde uyumlu hareket etmektedir.

Burdur İl Başkanlığı, Milletvekili, İki Belediye Başkanı, On bir İlçe Başkanı ve Tüm Meclis üyeleriyle bir bütün halindedir.

Bahse konu olayı araştırmak, varsa parti ahlakına yakışmayan hareket içinde olanlar hakkında araştırma yapmak üzere bugün il yönetim kurulu olarak gerekli soruşturma açılmak üzere çalışmalar başlayacaktır.

İl Başkanı olarak net ifade ediyorum. Belediye Başkanlarımın ve Milletvekilimin arkasındayım. Tahriklerle, ara bozucu basit siyaset güdenlerin oyunlarına gelmeyecek kadar tecrübeli ve Cumhuriyet Halk Partiliyiz. İl Başkanı, Milletvekili ve Belediye Başkanının birlikteliğini kimse bozamayacaktır. Örgütümüz bu tür ayak oyunlarına, parti ahlakına aykırı hareketlere, Belediye Başkanımızın ve Milletvekilimizin yıpratılmasına asla taviz vermeyecektir. Bu toplantıdaki duruşumuzun bunu bozmaya çalışanlara verilecek en büyük ders olduğunu düşünüyorum.

Cumhuriyet Halk Partisi yurttaşı olduğumuz Devletimizi kuran, devamında bugünlere gelmemizi sağlayacak devrimleri yapan partidir. Biz Böylesine bir Partinin Yöneticileri olarak odaklandığımız tek nokta ülkemizin geleceğidir. Birlik ve Beraberlik içinde Ülkemizin geleceği için çalışmalarımıza durmadan devam edeceğimizi kamuoyuna Saygılarımla belirtirim.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , BAŞKAN, VE, MİLLETVEKİLİMİN, ARKASINDAYIM,
Yorumlar
Haber Yazılımı