Haber Detayı
25 Aralık 2019 - Çarşamba 13:53 Bu haber 480 kez okundu
 
"BEBEK DOSTU YENİDOĞAN YOĞUN BAKIM" UNVANI DA ALDI.”
Burdur Devlet Hastanesi “Bebek Dostu Hastane” unvanını yeniledi. Ayrıca “Bebek Dostu Yenidoğan Yoğun Bakım” unvanına layık görüldü
SAĞLIK Haberi

Burdur Devlet Hastanesi 2017 yılından bu yana “Anne Dostu Hastane” unvanına sahip olan Burdur Devlet Hastanesi hem doğum yapan annelere hem de bebeklere verdiği hizmetlerle “Bebek Dostu Hastane” unvanını yeniledi. Ayrıca “Bebek Dostu Yenidoğan Yoğun Bakım” unvanına layık görüldü.

Sağlık Bakanlığı ve UNICEF’in çalışmaları doğrultusunda, doğum hizmeti veren hastanelerde emzirmenin başarılı ve yerleşik bir uygulama haline gelmesini sağlamak üzere, 1991 yılında başlatılan Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Hastaneler programı kapsamında Bakanlık tarafından değerlendirmesi yapılan ve 2004 yılında “Bebek Dostu Hastane” unvanını alan Burdur Devlet Hastanesi bu unvanını yapılan denetimler sonucu bir kez daha yeniledi.

Bakanlığımız tarafından yapılan değerlendirme sonucu her iki ünvanı da 100 tam puan alarak "Bebek Dostu Hastane" ve “Bebek Dostu Yenidoğan Yoğun Bakım " unvanına layık görülmüştür.

Anne sütünün desteklenmesi konusuna, hastanemizde çalışan tüm personelimiz yürekten inanmış ve çalışmalarını büyük bir özveri ile gerçekleştirmiştir. Bakanlığımız tarafından verilen unvanlarımız ve hastalarımızın geri dönüşleri ile emeklerimizin karşılığını görmenin gururunu yaşamaktayız.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , "BEBEK, DOSTU, YENİDOĞAN, YOĞUN, BAKIM", UNVANI, DA, ALDI.”, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı