Haber Detayı
29 Ağustos 2019 - Perşembe 16:07 Bu haber 1000 kez okundu
 
BELEDİYE BAŞKANI 30 AĞUSTOS BAYRAMI MESAJI YAYINLADI
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97.’nci yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
GÜNDEM Haberi
            BELEDİYE BAŞKANI 30 AĞUSTOS BAYRAMI MESAJI YAYINLADI

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 30 Ağustos Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Ercengiz Mesajında; Ulusumuzun milli mücadele sürecindeki en büyük adımı olan  büyük taarruz zaferinin 97.yıldönümünde, Mustafa Kemal Atatürk ve ordumuzun elde ettiği zaferi bir kez daha gururla kutluyoruz.

Ulu Önder Mustafa Kemal “Artık duramayız, kesinlikle ileri gideceğiz. Geriye ise hiç gidemeyiz. Çünkü ileri gitmeye mecburuz. Millet açıkça bilmelidir. Medeniyet öyle kuvvetli bir ateştir ki, ona ilgisiz kalanları yakar ve yok eder.
İçinde bulunduğumuz medeniyet ailesinde layık olduğumuz yeri alacağız, onu koruyacağız ve ilan edeceğiz. Refah, mutluluk ve insanlık bundadır. ”Sözleriyle işaret ettiği çağdaş uygarlık yolunda kararlı bir şekilde ilerlemek ve ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarmak için birlik ve beraberlik içerisinde var gücümüzle çalışacağız.

Ulus olarak ortak hedefimiz, Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimlerine, ilkelerine sonsuza kadar sahip çıkarak çağdaş, laik ve demokratik Cumhuriyeti her zaman korumaktır. Ulu Önderin ilke ve devrimleri yolumuzu her zaman aydınlatacak, bizlere güç verecektir.

30 Ağustos Zafer Bayramımızı, büyük bir coşku ve umutla kutluyor, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyorum. Burdurlu hemşerilerimin ve milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum. Sevgi ve saygılarımla.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , BELEDİYE, BAŞKANI, 30, AĞUSTOS, BAYRAMI, MESAJI, YAYINLADI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı