Haber Detayı
22 Kasım 2019 - Cuma 12:43 Bu haber 885 kez okundu
 
BELEDİYE BAŞKANI ALİ ORKUN ERCENGİZ’İN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle çalışan ve emekli öğretmenler için mesaj yayınladı.
YAŞAM Haberi
             BELEDİYE BAŞKANI ALİ ORKUN ERCENGİZ’İN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Bizim kültürümüzde öğretmenlerimiz, anne ve babalarımız kadar değerli ve onlar kadar azizdir. Biz, bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olacak kadar öğretmenlere kıymet vermiş bir kültüre sahibiz. Bu medeniyetin eğitim sistemini köklerinde var olan öğretici kültür oluşturmaktadır.

Bu nedenledir ki, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk, “Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır” diyerek bu konuda öğretmenlere olan inancını ve güvenini ifade etmiştir. Değerli öğretmenlerimizin kendilerine duyulan güveni en güzel şekilde yerine getireceklerine olan inancım tamdır.

Aydınlığın simgesi, toplumun yol göstericisi öğretmenlerimizin, mesleklerinin saygınlığına yaraşır, çağdaş yaşam olanaklarına kavuşturulması, önceliklerimizden biri olmalıdır. Bir ülkenin eğitime ilişkin sorunlarını çözmesi, kültür, sanat, bilim, teknoloji, sosyo-ekonomik alanlarda kalkınması ve üretimiyle çağa yön verebilmesi anlamına gelecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, eğitim şehitlerimizi saygı, rahmet ve şükranla anıyor; yüreklerinde Atatürk’ün yakmış olduğu ilim ve irfan meşalesi ile tüm yurdu aydınlatacak olan ve kutsal olduğu kadar mesuliyeti ağır olan öğretmenlik mesleğinin icra eden bütün öğretmenlerimizin tüm öğretmenlerimizin, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , BELEDİYE, BAŞKANI, ALİ, ORKUN, ERCENGİZ’İN, 24, KASIM, ÖĞRETMENLER, GÜNÜ, MESAJI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı