Haber Detayı
09 Mart 2019 - Cumartesi 10:48 Bu haber 502 kez okundu
 
BELEDİYE BAŞKANI ERCENGİZ, “ EMEĞİNİZE SAHİP ÇIKIN” DEDİ
Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur Belediyesi’nin emekçi kadınlarıyla bir araya gelerek, Belediye bünyesinde yapılan tüm çalışma ve yatırımlarda kadınların önemli bir rol oynadığını belirtti.
YAŞAM Haberi
           BELEDİYE BAŞKANI ERCENGİZ, “ EMEĞİNİZE SAHİP ÇIKIN” DEDİ

Burdur Belediyesince susamlık tesislerinde düzenlenen öğle yemeğinde belediyenin bayan personelleri ile bir araya gelen Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Bayan personellerin 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutladı. Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve Eşi Hülya Ercengiz’in bayan personeline karanfil vererek, tek tek sohbet etmesi, emekçiye gösterdikleri önemi bir kez daha gözler önüne serdi.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, düzenlenen yemekte konuşma yaparak, Sizler çalıştınız, sizler emek çektiniz, bizler bu gururu hep birlikte yaşadık. Tabi ki bizler seçimle, siyasetle görev başına geliyoruz. Seçimle ve siyasetle de bu göreve devam edip etmeyeceğimize halkımız karar veriyor. Değerli arkadaşlar; öncelikle şunu söylemek isterim. Geride kalan 59 ay içerisinde belediyemizde adaletli bir çalışma ortamı sağlamaya çalıştım. Bu konuda kalben ferahım. Ben hayatım boyunca ilkelerim üzerinden hareket ettim. Bu göreve gelirken de ilkem şuydu: bu kente hizmet etmek ve bu kentin iyisini hak ettiğini, siz belediyenin gerçek sahiplerinin vereceği katkıyla, iyi şeyler yapacağımızı düşünerek bu göreve talip olmuştum. Çok şükür ki geçen beş yıl içerisinde, ne Burdur Belediyesi’nin adını, ne de kendi ismimizi, ne de bizlere güvenen insanları utandıracak herhangi bir olumsuz tablonun içerisine girmedik. Bizler bu kente hizmet etmek için büyük bir aile olduk. Ben buna inanıyorum.” Şeklinde konuştu.

EMEĞİNİZE SAHİP ÇIKIN

Yaklaşan yerel seçimler hakkında da düşüncelerini ifade eden Belediye Başkanı Eli Orkun Ercengiz, “Bu görev bitse de, devam etse de her biriniz benim bacım, kardeşim, annem, ablam ve küçüğüm olarak görüyorum. Emek mücadelesi veren, evine ekmek götüren, alnı ak, başı dik kardeşlerim, ablalarım olarak sizden tek bir şey istiyorum. Emeğinize, işinize, sahip çıkın. Her kim olursa olsun, kim başınızda bu görevi yaparsa yapsın. Siz işinizi doğru yaptığınız sürece, kimsenin size herhangi bir şey söylemeye hakkı yoktur. Değerli arkadaşlarım! Aslı olan sağlık, sağlığınız yerinde olsun. Biz görev aldığımız her noktada, bu görevi layığıyla yapmaya gayret ettik. Sahada çalışan arkadaşlarımız da var, Allah kaza bela vermesi. Her şey gönlünüzce ve gönlümüzce olsun. Hepinize saygılarımı, sevgilerimi sunuyorum. Bir kere daha Emekçi Kadınlar Gününüzü kutluyorum. Hepinizi Seviyorum.” İfadelerini kullandı

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , BELEDİYE, BAŞKANI, ERCENGİZ,, “, EMEĞİNİZE, SAHİP, ÇIKIN”, DEDİ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı