Haber Detayı
02 Eylül 2019 - Pazartesi 17:39 Bu haber 732 kez okundu
 
BEN BU GÜNE KADAR NAMUSUM İLE TİCARET YAPTIM VE YAŞADIM
Kaçak içki ile ilgili şahsımı yıpratmak amacına yönelik yaptırılmış ve amacının habercilik olmadığı açıkça anlaşılan sözde haber ile ilgili kamuoyuna açıklama yapma gereği duyulmuştur
YAŞAM Haberi
                   BEN BU GÜNE KADAR NAMUSUM İLE TİCARET YAPTIM VE YAŞADIM

Burdur Belediye Meclis Üyesi ve Belediye Başkan Vekili Atam Gülcü, yaptığı yazılı açıklamada; şahsımı karalamak amacı ile olduğuna inandığım bir Haber sitesinde belirtildiği gibi kaçak içki operasyonuna muhatap olmuş değilim. Ancak bu söz konusu soruşturma kapsamında emniyet güçleri tarafından bir soruşturma yapıldığını olaydan sonra öğrendim.

Olayda ismi geçen kişiyi hiçbir şekilde tanımadığımı emniyet görevlilerine de beyan etmiş bulunmaktayım. Olaya konu ürün, tarafıma ait işletmede temizlik ve dezenfektan işlerinde kullanılmak üzere alınmak istenmiştir. Haberi yapan gazeteci ve konu ile ilgili haberde belirtildiği gibi 85 litre içki alınması veya kaçak içki alınması gibi bir durum da söz konusu değildir. Böylesi bir konuda haber yapılması halinde şahsımın bilgisine baş vurulması gazetecilik meslek ilkeleri ve etiği açısından gerektiğine inanıyorum. Esasen de tamamen yalandır. Söz konusu ürün işyerimde olmadığım bir tarihte teslim edilmek için getirildiği sırada emniyet güçleri tarafından işlem yapıldığını daha sonra öğrenmiş bulunmaktayım. Olaydan sonra ismini öğrendiğim kişinin “ürüne ilişkin satış belgesi olmaması” sebebiyle ilgili idari işlem yapılmıştır. Buna ilişkin ilgili birimlere de gerekli bilgi ve belgeler tarafımca aktarılmıştır.

Ayrıca hakkımda uygulanmış olan ceza ,idari bir para cezası olup, bu cezaya da itiraz edilmiş , konuya ilişkin hukuki süreç devam etmektedir. Bilindiği gibi idari para cezası idari bir işlem olup, bir suçun delili değildir. Kaldı ki trafik cezası da bir idari para cezasıdır. Bu noktada olaya ilişkin bilgi ve belgelerin tarafıma, siyasi ve ticari itibarıma zarar verecek şekilde kullanılmasına olanak sağlayan ve belgeleri ilgili olmayan kişilere hukuka aykırı bir şekilde veren kişi ve kurumalar hakkında da hukuki yollara başvuracağımı kamuoyuna bildiririm.

Ancak bu vesileyle şunu belirtmek isterim ki; yerel seçimler öncesinden günümüze benzer haberler yapmak suretiyle Burdur Belediyesi, Belediye Başkanımız Ali Orkun Ercengiz ve mensubu bulunduğumuz Cumhuriyet Halk Partisine zarar verebilmek amacını taşıdığını her daim belli eden malum haber sitesinin yaptığı haberin içeriği ve amacı yine aynıdır.

Masa başında yapılan haberlere ve siyasi hesaplara prim vermeyeceğimi, tarafıma desteğini iki dönemdir esirgemeyen Burdur Halkına hizmet etmeye devam edeceğimi kamuoyuna saygıyla arz ederim

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , BEN, BU, GÜNE, KADAR, NAMUSUM, İLE, TİCARET, YAPTIM, VE, YAŞADIM, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı