Haber Detayı
11 Mart 2019 - Pazartesi 12:58 Bu haber 677 kez okundu
 
BİR SONRAKİ KADINLAR MATİNESİ STADYUMDA
Burdur Belediyesi tarafından düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Matinesi, Belediye Konferans ve Sergi Salonu’nda gerçekleştirildi.
YAŞAM Haberi
                 BİR SONRAKİ KADINLAR MATİNESİ STADYUMDA

Yöre sanatçısı Nurcan Altınok’un konser verdiği Matine’ye Burdurlu 2 bin 500’den fazla kadın katıldı. Geleneksel olarak her yıl düzenlenen 8 Mart Dünya kadınlar günü nedeniyle THM sanatçısı Nurcan Altınok her zaman ki gibi salonu coşturmasının yanında kadınlara unutamayacakları bir gün geçirmelerine neden oldu Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i bu yıl 8 Mart Dünya kadınlar günü arifesine denk gelen yerel seçimler ise destek amaçlı katılımın  artmasına vesile olan kadınlar Konferans ve Sergi Salonu’nu doldurup, taşırdılar.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, düzenlenen Kadınlar Matinesi’ne katılarak program öncesi konuşma yaptı. Konuşmasına yoğun kalabalıktan dolayı ayakta kalan bayanlarda öncelikle özür dilediğini dile getirerek.“ Ablalarımız, annelerimizi ayakta bıraktığımızın farkındayız. Arkadaşlarımız hemen size sandalye getiriyorlar. Bir sonraki Kadınlar Matine’sini stadyumda yapacağız, hep birlikte eğleneceğiz.” Diyerek yoğun katılıma coşkuyla seslendi. “Bizler bu yola çıktığımızda sizlere bir söz vermiştik. Sizlerin evladı, sizlerin kardeşi, sizlerin arkadaşı, sizlerin yoldaşı, sizlerin abisi olacağımızın sözünü vermiştik. Beş yıldır bu sözümüzü tuttuk.” Diyerek konuşmalarına devam eden Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, yeni dönemde yapılması planlanan projelerden bahsederek, geçmiş dönemin kısa bir özetini aktardı.

30’u KADIN ÖNCELİKLİ İSTİHTAM

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in öncelikli olarak kadınlar, çocuklar, yaşlılar ve engelliler için hazırladığı projeler kadınlar tarafından büyük takdir gördü. Yatırımcılardan, 2019 yılı içersinde yatırım sözü aldığını, 30’unu kadın öncelikli olmak üzere, istihdam sağlanacağını belirtti. Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Beş yılda ne yaptıysak, önümüzdeki beş yılda daha fazlasını yapacağız. Hem üretenin yanındayız, hem de ihtiyaç sahibin yanındayız ve bunu bir elin verdiğini, diğer elin görmeyeceği şekilde yapacağız. Sizlere çok büyük bir sözüm var. Burdur’da kadınlarımızı Kurtuluş Savaşı Destanı’nın yazıldığı Çanakkale’ye, Ulu Öder Atatürk’ümüzün Kabrinin olduğu Anıt Kabir’e ve İnanç Turizmi’nin Başkenti Konya’ya götüreceğim hepinizi, hem de ücretsiz olarak.” Şeklince konuşarak, Sosyal Hizmetler ve yatırımlarla ilgili projelerini bir kısmını aktardı.

EKONOMİ MEMLEKETİN BELİNİ BÜKTÜ

Ülkemizin son günlerde içinde bulunduğu ekonomik krize de değinen Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Pazarlar yangın yeri. Geçen sene 5 liraya sayıtan sebze meyve, bu yıl 15 lira olmuş. Soğanın kilosu Türkiye’de hiçbir zaman 20 lira olmamıştı. Soğan bu, kendiliğinden çıkar. 20 liraya soğan yedik. Ekonomi memleketin belini büktü. Pazara giden vatandaşımız filesinin 3/1’ini dolduramaz oldu. Bu ülkenin ekonomik sorunlarını çözmenin yolu, yerel seçimde verilecek dersten geçecek. Bu memleketin aydınlıklara çıkması için, hep birlikte kol kola girelim. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Kadınlar Gününüzü bir kez daha kutluyorum.” Dedi. Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Matinesi’nde çekilen fotoğrafları sosyal medya hesapları üzerinden “Bu sevgiye layık olabilmek için daha çok çalışacağız. Teşekkürler annelerimize, teşekkürler ablalarımıza, teşekkürler bacılarımıza.” Yorumuyla paylatı.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , BİR, SONRAKİ, KADINLAR, MATİNESİ, STADYUMDA, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı