Haber Detayı
04 Eylül 2019 - Çarşamba 16:02 Bu haber 958 kez okundu
 
“BİZLER TİCARETİ, İTİBARA DEĞİŞECEK İNSANLAR DEĞİLİZ”
Burdur Belediye Meclisi Eylül Ayı Toplantısı Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in başkanlığında Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirildi. Bir takım olaylara siyasetin karıştırılmaması gereklidir.
DİĞER Haberi
             “BİZLER TİCARETİ, İTİBARA DEĞİŞECEK İNSANLAR DEĞİLİZ”

Meclis toplantısında sert cümleler kullanan Başkan Ercengiz, “Burdur Belediyesine ait tesislerde de sanki kaçak içki satılıyormuş gibi bir algı yaratılmaya çalışılmasından son derece rahatsızım. Bizler sorumluluk taşıyan insanlarız, bizler ticareti, itibara değişecek insanlar değiliz özellikle devletin itibarını da hiçbir ticarete değişmeyiz.” Diyerek Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’ne yapılan bir şikâyet ile Burdur Belediyesine ait tüm tesislerde kaçak içki operasyonu yapıldığını söyleyen Başkan Ercengiz, belediye tesislerinde sanki kaçak içki satılıyormuş gibi itibarsızlaştırmaya çalışıldığını aktardı. Belediye Tesislerine faturasız herhangi bir girişin yapılmasının mümkün olmadığını söyleyen Başkan Ercengiz, “Geçtiğimiz birkaç gün içinde gündemi meşgul eden ve maalesef siyaseti de bu işe alet ederek, siyaset gündemi yapmaya çalışılan bir konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bugün bir akım medyası gazetenin haberiyle gerçekten şaşkınlığımızı gizleyemedik. Geçtiğimiz gün de bir yerel medya haber sitesinin doğru olmayan bilgilerle, yanıltıcı bilgilerle, Belediye Meclisi Üyesi arkadaşımızın ve dolayısıyla bağlantı kurularak, bizlerin itibarımızı yerle yeksan etmeye çalışan bir anlayışı şiddetle kınıyorum. Öncelikle haberin doğru olmadığını, bu haberin içeriği ile ilgili gerekli tekzip hakkını Atam Gülcü arkadaşımızın kullanacağını ve bunu bağlantı kurarak Burdur Belediyesine ait tesislerde de sanki kaçak içki satılıyormuş gibi bir algı yaratılmaya çalışılmasından son derece rahatsızım. Zira dün Tarım İl Müdürlüğüne iletilen bir şikâyet gerekçe gösterilerek, Tarım İl Müdürlüğü tarafından Burdur belediyesine ait tesislerde kaçak içki arama operasyonu yapılmıştır. Bizler sorumluluk taşıyan insanlarız, bizler ticareti itibara değişecek insanlar değiliz özellikle devletin itibarını da hiçbir ticarete değişmeyiz. Yaptığımız işlerin tamamı yasaldır, gerekli incelemeler yapılmıştır ve Burdur Belediyesine ait hiçbir sosyal tesiste bırakın kaçak içkiyi, kaçak eti, faturasız herhangi bir girişin yapılması mümkün değildir” dedi.

“İNSANLARIN İTİBARINI BU KADAR ÇABUK HARCAYAMAZSINIZ”

Konuşması sırasında CHP Belediye Meclisi Üyesi Atam Gülcü’nün Vergi Rekortmeni olduğu yıllardaki fotoğraflarını gösteren Başkan Ercengiz, “Bu iki fotoğraf Sayın Atam Gülcü’nün geçtiğimiz yıllarda bu kentte vergi rekortmeni olarak Burdur ili protokolünden aldığı ödüllerin fotoğrafıdır. Bir itibar indirgemesi ya da itibarı yerle yeksan etme çalışması içine organize hale getirilmiş bir görüntünün sokulmuş olması ve vergi rekortmeni olan bir insanın, vergi vermeyi bir vatandaşlık görevi edinen bir vatandaşın, 25 litre alkolden kaçakçı olmasını kimse aklına getiremez. Eğer bu işlerin arkasından siyaset çıkacak olursa, bu son derece ayıptır. Hepimizin çoluğu çocuğu vardır. Yapacağımız işler, siyaseten eleştiriler getirebilir, yaptığımız icraatlarla ilgili bir takım suçlamalar getirilebilir, bunlarla ilgili müracaatlar yapılabilir ama idari para cezasına çarptırılmış ve itirazı da yapılmış bir konunun sanki hukuki süreç tamamlanmış ve suçun paydaşıymış gibi gösterilmiş olması manidardır. Zira bizim yapacağımız açıklamalar zaten vatandaşın gözünün önündedir. Saklı gizli bir şey yoktur. Bu dava sonuçlandığında da bu haberleri yaptıranlar utanacaktır. İnsan içine de çıkamayacaktır.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , “BİZLER, TİCARETİ,, İTİBARA, DEĞİŞECEK, İNSANLAR, DEĞİLİZ”, , , , , , , , , , , , , , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı