Haber Detayı
01 Şubat 2020 - Cumartesi 13:32 Bu haber 774 kez okundu
 
BÖYLE BİR EYLEM AVRUPA PARLEMENTOSUNA YAKIŞMAMIŞTIR
Türk milletinin bağımsızlık sembolü bayrağımıza karşı Avrupa Parlamentosunda Yunanistan Milletvekilinin çirkin eylemini kınıyoruz
GÜNDEM Haberi
       BÖYLE BİR EYLEM AVRUPA PARLEMENTOSUNA YAKIŞMAMIŞTIR

Bir milletin onuru ve namusu olan bayrağın medeni milletlerin temsil edildiği Avrupa  Birliği parlamentosunun çatısı altındaki bir ülkenin milletvekiline ve Avrupa ruhuna yakışmamıştır. Türk Milleti tarih karşısında verdiği en büyük mücadele Kurtuluş savışında Ege, sularına döküp “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” parolası ile coğrafyanın geleceği için dostluk elini uzatmış ülkesini milletler cemiyeti üyesi yapmasını bilen onurlu bir ülkenin evladı olarak kınıyoruz.

Türk milletinin bağımsızlık sembolü bayrağımıza karşı Avrupa Parlamentosunda yaşanan çirkin eylemi kınıyor eylemi gerçekleştiren Yunan vekil için de Türk’e düşmanlık kusan bu hareketini umursamıyoruz. Türkiye’nin askeri teknolojide ve silah sanayisinde gerçekleştirdiği devrimlerin. Bölgemiz de Suriye’de, Irak’ta, Libya’da, Kıbrıs’ta, Mavi Vatan’da oyun kuran ,oyunları bozan bir ülke haline geldiği için bu gelişmeleri yakinen takip eden Avrupa ülkelerinin ve onların şımarık evlatlarından birinin hazımsızlığının ve çaresizliğinin dışa vurumu olarak nitelendirebiliriz.

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , BÖYLE, BİR, EYLEM, AVRUPA, PARLEMENTOSUNA, YAKIŞMAMIŞTIR, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı