Haber Detayı
21 Ekim 2020 - Çarşamba 13:41 Bu haber 635 kez okundu
 
BUCAK’TA SKATE PARK’IN YAPIMINA BAŞLANDI
Bucaklı gençler skatepark’ın hem kendilerini mutlu edeceğini hem de bu sporun yayılıp sevilmesine katkı vereceğini söylemişlerdi
GÜNDEM Haberi
          BUCAK’TA SKATE PARK’IN YAPIMINA BAŞLANDI

Son yıllarda ülkemizde de popüler bir eğlence sporu haline gelen ve giderek gençler arasında yayılan skate sporuna gönül veren Bucaklı gençler bir süre önce Başkan Emrullah Ünal’ın yanına gelerek Bucak’ta bu sporu yapacak alanlarının olmadığını anlatmışlar ve yapılacak olan bir skatepark’ın hem kendilerini mutlu edeceğini hem de bu sporun yayılıp sevilmesine katkı vereceğini söylemişlerdi. Gençliğe yönelik projelere büyük önem veren Başkan Ünal da bu dileği kırmadı ve talimat vererek skate park projesine start verdi. Ertuğrul Gazi Ortaokulunun yanındaki bitişik alanda yapımına başlanan Skate Park, çok kısa bir süre sonra paten, bisiklet ve kaykay kullanmaktan zevk alan gençlerin vazgeçilmez mekanları arasında yer alacak. Skate Park’ın yapım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Skate Park yaklaşık 2 bin metrekarelik geniş bir alanda gençlere hizmet verecek.

Belediye Başkanı Emrullah Ünal skate park yapımı ile yaptığı açıklamada “ Son yıllarda gençlerin sportif eğlencesi skate parkı ilçemiz gençleri ile buluşturuyoruz. Skate park yapımına Sanayi Mahallesi 23 nisan Caddesi üzerindeki park alanında başladık. Parkımızın genel alanı: 1829 m2, skatepark alanı: 612 m2, çocuk oyun alanı: 182 m2, sert zemin (parke alan): 538 m2, bordür:500 m tül yeşil alan: 300 m2 olarak planladık. Parkımızın içerisinde; 6’lı skate park oyun platformu, 5’ li spor aleti, çift kule oyun grubu, dönence tahtaravalli, ikili tahtaravalli, biri ebebeyn olmak üzere ikili salıncak, kuzey ve batı tarafını kapsayan 2 basamaklı anfi şeklinde oturma alanları,4 adet oturma bankı ve 1 adet kamelya bulunacak. Gençlerimizin spor ve eğlenceyi birlikte yaşayacağı skate park alanımızda Big Quarter Ramp 2 adet, Fly Box Ramp 1 adet , Bank Ramp 1 adet, Funbox Ramp 1 adet, Small Quarter Ramp 1 adet, Box Ramp 1 adet, Rail 1 adet olmak üzere 7 çeşit ürünle paten kaykay ve bisikletle aktiviteler yapılabilecek. Gençlerimiz bizden istedi, bizde gençlerimizin hizmetine sunuyoruz. Parkımızın yapımı tamamlanınca tüm gençlerimizi skate sporu yapmaya davet ediyorum.” dedi.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , BUCAK’TA, SKATE, PARK’IN, YAPIMINA, BAŞLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı