Haber Detayı
08 Mart 2019 - Cuma 17:20 Bu haber 459 kez okundu
 
BURDUR’A YEPYENİ BİR GÖRSELLİK KAZANDIRACAĞIZ
Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Necatibey Mahalle sakinleri ile bir araya gelerek, Necatibey Mahallesi’nde Burdur Konaklarını çağrıştıran dönüşüm projesi kapsamındaki faaliyetler hakkında vatandaşı bilgilendirdi.
YAŞAM Haberi
                    BURDUR’A YEPYENİ BİR GÖRSELLİK KAZANDIRACAĞIZ

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur’u adım adım dolaşarak, hizmet verdiği beş yıllık süreçte yapılan yatırım ve çalışmalar hakkında vatandaşı bilgilendiriyor. Mahalle Toplantıları kapsamında düzenlenen buluşmalarda Necatibey Mahalle sakinleri ile bir araya gelen Başkan Ercengiz, Necatibey Mahallesi’nde uygulanacak olan dönüşüm projesi hakkında bilgi verdi.

Mahallesinin ve Manastırın yaşının artık ilerlediğini ve bu bölge için bir yenileme projesi için vatandaşlarla birlikte karar aldıklarına dikkat çeken Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Mahalle sakinlerinin daha konforlu, daha rahat yaşam süreceği konutlar istediğini notlarımız arasına almıştık. Bozkurt Mahallesi’nde ilk dönüşüme başlarken, biz Necatibey Mahallemizi de bu dönüşüm içerisine sokmak istediğimizi ifade ettik. Ancak bunu ifade ederken Sevgili muhtarımıza danıştık. Bu dönüşüm için Mahallemiz ne düşünür? Çünkü biz yapacağımız her işin ve yatırım kararını sizlerle alacağımızın sözünü verdik. Sizlere de sorduk ve sizlerden gelen tepki oldukça iyiydi. Bu dönüşümün başlaması gerektiğini ve güzel, konforlu, doğalgazı olan, yalıtımı düzgün yapılmış bir dönüşüm talebinin yoğun olduğunu sizlerden geri bildirim olarak aldık ve çalışmalarımıza başladık.” Dedi.

ÜNİVERSİTENİN UZAKLIK SORUNUNA ALTERNATİF ÇÖZÜM

Necatibey Mahallesinin kentimize Antalya yönünden ilk giriş noktalarından bir tanesi olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Bugün Üniversite yerleşkesinin şehre en yakın noktası bu mahallemiz. Üniversite, şehirden 10km öteye ve bunu tartışacak değiliz. Bu durumdan şikayetçi olan çok ama bizim görevimiz çözüm üretmek. Necatibey Mahallesi’ndeki dönüşüm, üniversitenin birçok sorununu için, belli bir noktada çözüm odağı olacaktır. Bu yaptığımız dönüşüm neticesinde konutlarınız ve arazinizin değeri artacak bir duruma gelecek bu dönüşüm sayesinde. Öğrencilerin ve üniversitede çalışan emekçilerimiz konaklayabilesi için bir alternatif haline gelebilecek.” Şeklinde konuştu.

TOPLAM 550 KONUT

Kente girildiği zaman bu noktadan itibaren artık Burdur’un güzel bir kent olduğunu görebileceğimiz bir hale dönüşeceğini belirten Başkan Ercengiz, “Toplamında 550 adet katlı konut, sosyal donatı alanlarımız dediğimiz camii, okul ve terasının değerlendirildiği, Burdur Konaklarını hatırlatan ve Burdur’un kent imajını değiştirecek. Burdur Belediyesine ait alanların kullanılması durumda da, biz bu kolaylığı göstereceğimizi söyledik.

GÜMÜŞ DEĞİRMENİ RESTORE EDİLECEK

Mahallemizin biraz ilerisinde Gümüş Değirmeni vardı. Bu Gümüş Değirmeni’yle de ilgili restorasyon çalışmalarını başlatıyoruz. Yani bir vadi olaşacak, Necatibey Konakları ve vadi boyunca mesire alanları düzenlenecek. Vadinin devamı da Gümüş’ün Değirmenine kadar gidecek bir alanı oluşturacağız. Bizim dört yıllık çabamız. Bu çalışmaları, büyük ölçüde sizin onayınızı alarak hazırladık. İnşallah bu istediğiniz konutları da sizlere kazandıracağız. Bizim derdimiz sizlerin insanca yaşabilecek konutu, arkasından mahalleyi, donatı alanlarını ve kent markasını değiştirecek yeni bir Necatibey Mahallesini yaratmak. Önümüzdeki süreçte başlanacak, Depremevleri Mahallesinin yapım ihalesi bitti. 15 Nisandan itibaren yıkımları başlanacak. İlk etapta oradaki hazırlıklar başladıktan sonra,

sizlerle de masaya oturulup sizlere ne verilecek? Sizlerden ne alınacak? Bunun karşılığında, devlet güvencesinde ve bizim de takip ettiğimiz, bizim de sizlerin hakkını koruduğumuz bir çalışmayla sizlere yeni bir Necatibey Mahallesini, Yeni Manastırımızı müjdelemek istiyorum

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , BURDUR’A, YEPYENİ, BİR, GÖRSELLİK, KAZANDIRACAĞIZ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı