Haber Detayı
11 Şubat 2016 - Perşembe 23:16 Bu haber 3817 kez okundu
 
BURDUR AK PARTİ İL BAŞKANI DR SÜLEYMAN FAKİ
Burdur AK Parti İl Başkanlığına Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun görüşü alındıktan sonra Dr Süleyman Faki getirildi.
SİYASET Haberi
                     BURDUR AK PARTİ İL BAŞKANI DR SÜLEYMAN FAKİ

  Burdur AK Parti İl Başkanı Av. Ömer Bütüner’in istifasının ardından İl Başkanlığı için çeşitli isimler ortaya atılırken, bir yandan ise AK Parti Genel Merkezi Burdur’a bölgeden sorumlu koordinatör milletvekillerini göndererek çalışmalar için bir takım temaslarda bulundular. Gerekli incelemelerin ardından uzun bir bekleyiş başladı.

 

AK Parti Genel Merkez, yetkilerinden gelen davet üzerine İl Başkanlığı için isimleri geçen Dr. Süleyman Faki, Birkan İş, ve Mehmet Kaya genel merkez yetkilileri AK Parti Burdur İl Başkanlığı için Ankara’ya çağırdılar Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşmek için saat 13.00 de Ankara da olmaları istendiği parti çevrelerince söylendi.

Ancak Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yoğun programı nedeniyle bekleme süresi akşam saatlerine kadar sürdü.

 

     Burdur AK Parti İl Başkanlığı’na Genel Merkez tarafından görevlendirilen 2015 seçimlerinde milletvekili aday adayı olan Dr. Süleyman Faki, gazetemize yaptığı kısa açıklamada; uzun süren bir beklemenin ardından saat 21. de Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu Burdur AK Parti İl Başkanlığı için benimle birlikte Ankara’ya davet edilen iki arkadaşımızı da yanına çağırdı. Saat 21.20 civarında ise hepimizi salona alarak Ankara AK Parti Genel Merkez yetkileri tarafından beni Burdur AK Parti İl Başkanlığı için görevlendirdiklerini açıkladılar.

 

    Burdur Ak Parti İl Başkanlığı için “Genel Merkez” tarafından görevlendirilen Dr. Süleyman Faki, önümüzdeki günlerde konu hakkında geniş bir açıklama yaparak bu güne kadar kamuoyunun gündeminde olan sorulara cevap vereceğini belirtti. Burdur AK Parti İl Başkanlığı kendisi açısından önemini bildiğini ifade etti.

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , BURDUR, AK, PARTİ, İL, BAŞKANI, DR, SÜLEYMAN, FAKİ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı