Haber Detayı
08 Mart 2019 - Cuma 17:09 Bu haber 349 kez okundu
 
BURDUR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN HALKIMIZA
Kırşehir’de evladı vefat eden bir hemşerimizin, evladının cenazesini Burdur’a defnetmek için belediyemizden cenaze aracı talep etmiştir.
YAŞAM Haberi
               BURDUR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN HALKIMIZA

Belediyemize ait cenaze araçlarından birinin cenaze nakli için il dışında olması ve bir diğerinin ise, kent içerisindeki cenaze hizmetlerinde kullanmak üzere il dışına görevlendirme veremeyeceğimizi belirttik. Ancak Burdur Belediyesi olarak üzerimize düşen görevimizi yerine getirdik ve vatandaşımıza, bu acılı gününde yardımcı olmak için görüşmelerimizi başlattık.

Belediyemiz, Kırşehir Belediyesi Cenaze Hizmetleri ile görüşüp, yardımcı olunması konusunda ricada bulunmuştur. Üstelik cenaze aracının mazot giderlerinin tarafımızdan karşılanacağı da Kırşehir Belediyesi yetkililerine belirtilmiştir. Kırşehir Belediyesi’ne ait iki adet cenaze aracı bulunduğunu, yine aynı sebepten araçlardan bir tanesinin il dışında olması ve diğer cenaze aracının ise şehirdeki cenaze hizmetlerinde kullanılmak üzere il dışına çıkarılamayacağı tarafımıza bildirildi. Kırşehir Belediyesi ile yapılan görüşmeler sonrası, vatandaşımıza makul şekilde yanıt verildi.

Söz konusu yaşanan olayın, kurumumuzu yönetmeye aday bir belediye başkan adayının sosyal medya hesabı üzerinden, vatandaşlarımıza yanlış bir şekilde aktarılması ve yaşanan olayın gerçeğini tam olarak yansıtılmamasını kurumsal olarak doğru bulmuyoruz. Bir belediye başkan adayının öncelikle talip olduğu kurumdan konuya ilişkin bilgi alarak açıklama yapmasının, kurum kimliğimiz açısından daha doğru olduğu düşünüyoruz.

Yaklaşık beş yıldır görev yapan başta Belediye Başkanımız Ali Orkun Ercengiz ve daha öncesinde de cenaze hizmetlerini yürüten Burdur Belediyesi olarak, bugüne kadar görevimizi en iyi şekilde yaptık. Bu konuda mevcut belediye başkanımız en üst düzeyde hassasiyet göstererek belediyemize cenaze araçları kazandırmış ve toplamda 11 bin 23 km şehir dışı ücretsiz cenaze nakil hizmeti vermiştir. Cenaze hizmetleri konusunda da vatandaşlarımızın acılı gününde yanında olan mevcut belediye başkanımız, cenaze hizmetlerinde gerekli tüm tedbirleri almış, ikramlarına kadar hizmet planını oluşturmuştur. Vatandaşa verilen bu hizmetleri tüm halkımız bilmektedir. Vatandaşın acısı üzerinden siyaset yapılmasını da kurumsal olarak etik bulmuyoruz.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , BURDUR, BELEDİYE, BAŞKANLIĞINDAN, HALKIMIZA, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı