Haber Detayı
24 Ekim 2019 - Perşembe 16:50 Bu haber 3307 kez okundu
 
BURDUR BELEDİYESİ’NDEN BİR İLK; “MEME KANSERİ KONFERANSI”
Burdur Belediyesi, Türk Tabipler Birliği ve Eczacılar Odası işbirliği ile Burdur'da meme kanseri konferansı düzenleniyor.
SAĞLIK Haberi
                     BURDUR BELEDİYESİ’NDEN BİR İLK; “MEME KANSERİ KONFERANSI”

Burdur Belediyesi düzenlenen ve Prof. Dr. Hasan Hüseyin Erol ve Dr. Bahattin Baykal'ın konuşmacı olacağı konferans, 26 Ekim 1019 tarihinde saat 14.00 'da Belediye Konferans ve Sergi Salonu Anfi bölümünde gerçekleşecek.

Tüm kanser türlerinde olduğu gibi, meme kanserinde de erken teşhisin hayat kurtardığına dikkat çeken Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık Ayı, Dünya Sağlık Örgütü Tarafından “Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı” olarak belirlenmiştir. Toplumun meme kanseri konusunda duyarlılığının artmasına rağmen, meme kanseri toplumda yaşamı tehdit etmeye devam etmektedir. Bu tehdidin azaltılmasında atılacak adımlardan biri de; kişilerin kendi sağlık sorumluluklarını taşımaya başlamasıdır. Burdur’da halkımızı bilinçlendirme amacıyla böyle bir konferans düzenledik. Uzman hekimlerimizin meme kanseri, kendi kendine yapılan meme muayenesinin önemi, hangi taramaların ne zaman yaptırılması gerektiği, tanı ve tedavi yöntemleri hakkında bilgilendirme yapacakları konferansımıza tüm halkımız davetlidir.”

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , BURDUR, BELEDİYESİ’NDEN, BİR, İLK;, “MEME, KANSERİ, KONFERANSI”, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı