Haber Detayı
02 Ekim 2019 - Çarşamba 17:22 Bu haber 1853 kez okundu
 
BURDUR BELEDİYESİ, TEFENNİ BELEDİYESİ’NE ASFALT PLENTİ HİBE EDİLDİ. .
Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz’ün de katıldığı meclis toplantısında görüşülen gündem maddesi sonucunda, Burdur belediyesinin elinde bulunan ihtiyaç fazlası sıcak asfalt plenti hibe olarak verildi.
GÜNDEM Haberi
        BURDUR BELEDİYESİ, TEFENNİ BELEDİYESİ’NE ASFALT PLENTİ HİBE EDİLDİ. .

          Burdur Belediyesi Ekim ayı Belediye Meclis toplantısının 4. gündem maddesi olan Tefenni Belediye Başkanlığı tarafından, talep neticesinde Tefenni ilçesinin birçok ilçe’nin merkezi konumunda olduğu ve ihtiyaç halinde kullanılmak üzere Tefenni belediyesine  ilçelerin de tamamlanan altyapı çalışmaları nedeniyle bozulan cadde ve yolların yapılmasında kullanılmak üzere, sıcak asfalt plenti talebinde bulunduğu ve Burdur Belediyesi bünyesinde bulunan Şensarı marka,1996-1997 40d/h KE tipi ihtiyaç fazlası sıcak asfalt plentinin, Taşınır Mal Yönetmeliğinin 31. Maddesi gereğince, Tefenni Belediyesine bedelsiz devredilmesi konusunda gerekli meclis kararının alınması hususu görüşüldü

Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz’ün de katıldığı meclis toplantısında görüşülen gündem maddesi sonucunda, Burdur belediyesinin elinde bulunan ihtiyaç fazlası sıcak asfalt plentinin Tefenni Belediyesine verilmesine ilişkin karar oy birliği ile kabul edildi.

Burdur Belediye Başkanı Ercengiz’in “Bu bir milli servettir. Hibe edeceğimiz asfalt plentinin ilimizin batı bölgesindeki Tefenni’nin ve çevre ilçe, beldelerimize hizmet edebileceğini düşündük. Burdur belediyelerinin tamamının elindeki makineleri ile ortak bir parkur oluşturabilir. Kol kola girmemiz gereken dönemdeyiz. İş makinelerinde kaynaklar döviz olarak dışarıya gidiyor. Asfalt plentinin bakımları yapılarak bölgeye hizmet edecek. Tefenni belediyemize hediye ettiğimiz asfalt plentinin Tefenni’den Dirmil’e kadar tüm belediyelerimize hizmet edeceğine inanıyorum.” dedi.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , BURDUR, BELEDİYESİ,, TEFENNİ, BELEDİYESİ’NE, ASFALT, PLENTİ, HİBE, EDİLDİ., ., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı