Haber Detayı
17 Ağustos 2019 - Cumartesi 20:32 Bu haber 1471 kez okundu
 
BURDUR ÇAYIRINDA BAŞPEHLİVANLIĞI ALİ GÜRBÜZ ALDI
Burdur Belediyesi tarafından düzenlenen Burdur Belediyesi 2. Yağlı Pehlivan Güreşleri, Serenler Oteli Çim Sahasında yapıldı.baş penlivan Ali Gürbüz oldu.
SPOR Haberi
              BURDUR ÇAYIRINDA BAŞPEHLİVANLIĞI ALİ GÜRBÜZ ALDI

     Burdur Belediyesi 2. Yağlı Pehlivan Güreşleri müsabakaları öncesi konuşma yapan Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, ata sporuna sahip çıkan bir belediye olarak, yağlı pehlivan güreşleri geleneksel hale getirme gayretlerinin büyük destek aldığını bu nedenle de “Bu ülkenin ata sporuna sahip çıktık Türk’ün gücünü dünyaya çayırlarda ter dökerek hala devam ettiren başpehlivanlar ve pehlivanlarımızla bu yıl ikincisini düzenledik. Geçtiğimiz yıl, yine bu çayırda başpehlivanlarımız ve pehlivanlarımız vardı. Bize yakışanı yapmaya çalıştık.

Bundan sonra geleneksel hale getireceğimiz yağlı pehlivan güreşlerimiz, ata sporlarına sahip çıkmak adına sürekliliğini arz edecektir. Bu alanları doldurduğu için tüm yurttaşlarımıza ve ata sporumuza, peygamber sporumuza sahip çıkarak, sürdürdükleri için de tüm pehlivanlarımıza tekrar teşekkür ediyorum. Sporcularımıza başarılar diliyorum.  Hiç birisinin sakatlanmadan çayırımızdan en iyi şekilde ayrılmasını ve güreş sever vatandaşlarımızın en keyifli şekilde güreş izleyerek, bu alandan memnuniyetle ayrılmalarını temenni ediyorum. Saygı ve sevgilerimle selamlıyorum.”dedi.

Burdur Serenler çayırında gün boyu devam eden güreşlere yaklaşık 500 dolayında çeşitli branşlarda güreşçi katıldı. Güreş severlerin yaz mevsimi sıcaklarına rağmen dikkatle izlediği müsabakalar da güreşçilerde seyirciyi coşturan müsabakalara imza attı. Güreşlere Kırkpınar 2019 başpehlivanı ve 2019 Burdur Altınyayla “ Dirmil” Başpehlivanlığını da alan Ali Gürbüz Orhan Okulu, Şaban Yılmaz, Osman Aynur, Hamza Köseoğlu, ve Kırkpınar Başaltı pehlivanları Özkan Yılmaz, Yılmaz Öncül gibi pehlivanlarda  çayıra çıkarak rakipleri karşısında ter döktüler karşılaşmaların sonunda Orhan Okulu ile başpehlivanlık güreşleri için çayıra çıkan Ali Gürbüz, Orhan Okulu’yu yenerek ikinci kez altın kemeri kazandı. Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek Altın Kemeri ve madalyalarını takdim etti. 

                 GÜREŞ AĞALIĞI GÖKHAN VAROL DA KALDI 

Burdur Belediyesi tarafından düzenlenen 2 yağlı pehlivan güreşleri için serenler çayırında yapılan ağalık yarışmasında Yusuf Keyik, Burdur doğumlu Antalya da iş adamı olan bir kişi ve Burdur Varollar Holding A.Ş Yönetim Kurulu ikinci başkanı Gökhan Varol katıldı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek tarafından yüz bir lira ile yapılan açılış sonrasında Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik açılış sonrasında kendisinin iki dönem görevi üstlendiğini belirterek diğer iki adaya bıraktı ve ihale sonunda Gökhan Varol, 130 bin TL ile 2019 ve 2020 döneminde yapılacak güreşlerin ağalığını üstlendi. 

Burdur Belediyesi 2. Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mühittin Böcek’in yanı sıra çok sayıda sivil toplum kuruluşlarının başkan, yöneticileri ve Siyasi Partilerin il ve ilçe başkanları da katıldılar. Kırkpınar Başpehlivanları,  milli sporcular ve Türkiye genelindeki birçok sporcunun güreştiği Burdur Belediyesi 2. Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne, sporseverlerde yoğun ilgi gösterdi. Ata sporuna sahip çıkan sporseverler ve yağlı güreş pehlivanları' güreş müsabakalarının gerçekleşeceği çayıra sığmadı.

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , BURDUR, ÇAYIRINDA, BAŞPEHLİVANLIĞI, ALİ, GÜRBÜZ, ALDI, ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
              BURDUR ÇAYIRINDA BAŞPEHLİVANLIĞI ALİ GÜRBÜZ ALDI
              BURDUR ÇAYIRINDA BAŞPEHLİVANLIĞI ALİ GÜRBÜZ ALDI
              BURDUR ÇAYIRINDA BAŞPEHLİVANLIĞI ALİ GÜRBÜZ ALDI
              BURDUR ÇAYIRINDA BAŞPEHLİVANLIĞI ALİ GÜRBÜZ ALDI
              BURDUR ÇAYIRINDA BAŞPEHLİVANLIĞI ALİ GÜRBÜZ ALDI
Yorumlar
Haber Yazılımı