Haber Detayı
09 Mart 2019 - Cumartesi 17:08 Bu haber 327 kez okundu
 
BURDUR İÇİN 15 BAŞLIKTA 75 AYRI PROJE AÇIKLIYORUZ
AK Parti Burdur Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt, kentin ihtiyaçlarını karşılayan, sorunlarına çözüm üreten, umut veren, gönüllere giren ve insana dokunan belediyecilik yapacağız
SİYASET Haberi
           BURDUR İÇİN 15 BAŞLIKTA 75 AYRI PROJE AÇIKLIYORUZ

AK Parti Burdur Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt, 15 başlıkta toplam 75 projemizi açıklıyoruz. Burdur'un uzun vadeli ihtiyaçlarını gözeten, günü kurtarmak için değil, yarınlarımız için şehir planları yapacağız. Sanayi bölgemiz başta olmak üzere, bazı bölgelerimizde de kat artışına gideceğiz. Elzem olan bölgelerden başlayarak, kentsel dönüşümle şehrimizi çarpık yapılaşmalardan kurtarıp, yepyeni bir şehircilik anlayışıyla benzersiz bir Burdur'u inşa edeceğiz. 800 milyon lira tutarındaki yatırım ve girişimlerle yaklaşık 7 bin kişiye istihdam sağlayacağız."

Su, elektrik ve doğal gaz gibi temel altyapı sorunlarını ele alacaklarını, toplu taşıma hizmetlerini yaygınlaştırarak vatandaşların ve üniversite öğrencilerin sorunlarını çözeceklerini belirten Kurt, yaklaşık 5 bin 500 araçlık otoparkla da kentin otopark sorununa son vereceklerini ifade etti.

"Yaklaşık 300 bin metrekarelik alan üzerine kurulu, rekreasyon ve sosyal alanlar yapacağız. Bizim dönemimizde sorunsuz, çevreye saygılı bir Burdur olacak. Yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımını, hem belediyemiz hem de halkımızda yaygınlaştıracağız. İnsan ayrımı yapmadan, çocuklarımıza, gençlerimize, kadınlarımıza, yaşlılarımıza, engelli ve hastalarımıza ayrıcalıklı hizmet vereceğiz. Sosyal belediyecilik anlayışıyla yeni bir Burdur için çalışacağız. Şehrimizi, sivil toplum örgütleri, muhtarlarımız ve tüm vatandaşlarımızla yöneteceğiz. 7 gün 24 saat hizmet verecek belediyecilik anlayışımızla sorun üreten belediye değil, çözüm üreten bir belediye ile Burdur'u birlikte yönetilen bir şehir yapacağız. Hafta sonlarının tatil olduğunu düşünen anlayıştan olmayacağız. Her kesimin ihtiyacını karşılayan, yeni iş kolları planlayarak, şehrimize yeni değerler ile katkıda bulunan yeni Burdur'u birlikte oluşturacağız."

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , BURDUR, İÇİN, 15, BAŞLIKTA, 75, AYRI, PROJE, AÇIKLIYORUZ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı