Haber Detayı
16 Mayıs 2019 - Perşembe 13:09 Bu haber 1659 kez okundu
 
BURDUR JANDARMASI SUÇ ŞEBEKELERİNİN PEŞİNE DÜŞTÜ
Burdur İl Jandarma Komutanlığı ekipleri “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti, Göçmen Kaçakçılığı ve Haberleşme Nakil Hattından Hırsızlık” olayları için düğmeye bastı.
ASAYİŞ Haberi
BURDUR JANDARMASI SUÇ ŞEBEKELERİNİN PEŞİNE DÜŞTÜ

Burdur İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından, Burdur Merkez İlçe, Askeriye, Hacılar ve Gökçebağ köylerinde “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti, Göçmen Kaçakçılığı ve Haberleşme Nakil Hattından Hırsızlık” olayları yapıldığı yönünde bilgiler alınmasına üzerine, faillerin yakalanmasına yönelik çalışmalar yürütülmüştür. 

Şüpheli şahısların (4) ay süreyle yapılan teknik ve fiziki takipleri neticesinde 14.05.2019 tarihinde icra edilen operasyonda, “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti, Göçmen Kaçakçılığı ve Haberleşme Nakil Hattından Hırsızlık” suçlarına karıştıkları tespit edilen (13) hedef şahıstan (12)’si bulundukları adreslerde yakalanarak gözaltına alınmış, (1) şahsın yakalanması çalışmalarına devam edilmektedir.        

Yürütülen operasyonda (8) Adet Afgan Uyruklu Göçmen yakalanmış ayrıca şüphelilerin ev ve eklentilerinde yapılan aramada;

 JANDARMA  tarafından yapılan aramalarda (21,36) Gram Skunk,  (1,47) Gram Eroin  (0,22) Gram Metamfetamin,  (9) adet uyuşturucu kullanma aparatı,  (3) adet kurusıkı tabancı,  (110) adet kurusıkı tabanca fişeği,  (4) adet av tüfeği fişeği,  (1) adet 5,56 mm. Çapında Fişek, (19) adet 6136 Sayılı Kanun kapsamında olan kılıç, muşta ve bıçak,  (127) Kg yakılmış kablo,  (122) metre bakır kablo ele geçirilmiştir. 

Burdur C.Savcısının talimatı ile ele geçirilen malzemelere el konulmuş, gözaltına alınan (13) şahıs ise yapılan işlemlerinin ardından mahkemeye sevk edilmiştir.

Güvenlik güçlerimiz tarafından sorumluluk bölgelerinde huzur ortamının sağlanmasına yönelik yürütülen çalışmalara azim ve kararlılıkla devam edilmektedir

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: BURDUR, JANDARMASI, SUÇ, ŞEBEKELERİNİN, PEŞİNE, DÜŞTÜ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı