Haber Detayı
07 Eylül 2019 - Cumartesi 14:47 Bu haber 1068 kez okundu
 
BURDUR VALİSİ HASAN ŞILDAK’IN YENİ EĞİTİM YILI MESAJI
Her ne kadar eğitim-öğretim faaliyetleri okullarımızda yoğun bir şekilde gerçekleştirilse de eğitimin başladığı ilk yerin aile kurumu olduğunu unutmamamız gerekir
EĞİTİM Haberi
BURDUR VALİSİ HASAN ŞILDAK’IN YENİ EĞİTİM YILI MESAJI

Ülkemizi yarınlara taşıyacak olan, geleceğimizi emanet edeceğimiz sevgili çocuklarımızın, yeni bir eğitim öğretim yılına daha başlamasının heyecanı ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Bu vesileyle 2019–2020 eğitim öğretim yılının, ders başı yapacak bütün öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz, eğitim camiası, İlimiz ve Ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Ortak gayemiz, hayat boyu eğitimi benimseyen, modern dünyada söz sahibi olabilen, evrensel değerlerin yanında millî ve manevî değerlerine sahip çıkan, kendine güvenen, sorgulayan, ülkemizi geleceğe taşıyacak nesiller yetiştirebilmektir. Bu kapsamda son yıllarda gerçekleştirilen yenilikler ile eğitim sistemimiz daha modern bir yapıya kavuşturulmuştur.

Her ne kadar eğitim-öğretim faaliyetleri okullarımızda yoğun bir şekilde gerçekleştirilse de eğitimin başladığı ilk yerin aile kurumu olduğunu unutmamamız gerekir. Kaliteli bir eğitim öğretim sürecinde Ailelerin çocuklarına vereceği en büyük destek yakın ilgi ve sevgidir. Anne ve babaların çocuklarının her zaman yanlarında olduklarını hissettirmeleri, eğitimi konusunda öğretmen ve yöneticilerle sürekli diyalog halinde olmaları büyük önem taşımaktadır.

Okulların neşesi olan sevgili öğrencilerimiz de mutlaka bir hedef belirlemeli, bu hedefe ulaşmanın yolunun çok ve düzenli çalışmaktan geçtiğini asla unutmamalıdır. Öğrencilerimiz başarılı olmak için düzenli çalışmanın yanında, öğretmenlerinden de en iyi şekilde faydalanarak, anlamadıkları, merak ettikleri her şeyi onlara sormalı, araştırmalıdır.

Hiç şüphesiz yarınlarımızı emanet edeceğimiz, geleceğimizin teminatı çocuklarımız, çok değerli öğretmenlerimizin elinde şekillenecektir. Onlara olan inancımızı da bir kez daha ifade ederken, bu zor, fedakârlık ve sorumluluk isteyen kutsal görevi icra eden bütün Öğretmenlerimize ve takım çalışmasının başındaki okul yöneticilerimize başarılar diliyorum.

2019-2020 eğitim-öğretim dönemi, Valiliğimizin her aşamasını çok yakından takip edeceği ve yeni projelerle eğitim alanında Burdur’un başarısını ve niteliğini yükseltmek için en ön planda tutacağı bir yıl olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle bütün eğitim kadrosuna, sevgili öğrencilerimize sağlık ve mutluluk içerisinde başarılarla dolu bir eğitim öğretim yılı diliyorum.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: BURDUR, VALİSİ, HASAN, ŞILDAK’IN, YENİ, EĞİTİM, YILI, MESAJI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı