Haber Detayı
15 Şubat 2016 - Pazartesi 09:46 Bu haber 6469 kez okundu
 
BURDUR ZİRAAT ODASI İKİ YENİ MAKİNE ALDI
Burdur Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Demir üyelerin hizmetine sunmak için iki taş toplama makinesi ve toprak burgu makinesi aldıklarını bildirdi
TEKNOLOJİ Haberi
                BURDUR ZİRAAT ODASI İKİ YENİ MAKİNE ALDI

Başkan Demir taş toplama makinesi ve toprak burgu makinesi’nin çiftçilerden gelen talepler üzerine alındığını söyledi. Demir " Çiftçimiz bu makine ile hem fidan dikiminde hem de  bahçelerinin etrafındaki direkleri gömmek için çukur açmada kullanabileceği yararlı bir makine. Biz Makineli tarıma önem veriyoruz. Çiftçimizin işini kolaylaştırmak adına çalışıyoruz. Makine’mizin 45 ve 60 cm çapında iki burgusu var. Kâr amacı gütmediğimiz için bu makineyi çiftçimize cüz'i bir rakamla kiraya vereceğiz. Amacımız hizmet" dedi.

         Yönetim Kurulu Başkanımız İbrahim Demir göreve geldiği günden itibaren

 'Taşsız tarla, bol verim' projesinin olduğunu ve bu konuya çok önem verdikleri, yaptıkları hesaplamalara göre 8 yıl içerisinde Burdur'da bir tane taşlı tarla kalmayacağını belirtti. 

         Alınan iki taş toplama makinesi ile Ziraat Odası bünyesinde 3 taş toplama makinesi olduğunu aktaran Başkan Demir şunları söyledi ; " İki tanede traktörümüz var. Aldığımız taş toplama makinelerini kiralama yöntemiyle çiftçimizin hizmetine sunacağız. Burdur Ziraat Odası'nın çalışma sahası içerisinde bulunan Burdur Merkez köyleri ile Çeltikçi ve Kemer İlçelerindeki çiftçilerimize hizmet vereceğiz. İlçelerimizden talep gelirse onlara da yardımcı olacağız. Bütün çiftçilerimiz bilir ki taşsız tarlanın işlenmesi kolaydır ve verim artar, alet ekipman yıpranmaz. Burdur Ziraat Odası olarak Çiftçimizin her an yanındayız ve desteğimiz devam edecek" dedi.

         Genel Sekreterimiz  Gökhan Yeşilyurt'ta Oda olarak çiftçilere hizmet etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek "aldığımız yeni makinelerle çiftçimize destek olmaya devam edeceğiz. Meclis ve Yönetim Kurulumuza teşekkür ediyorum." dedi.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , BURDUR, ZİRAAT, ODASI, İKİ, YENİ, MAKİNE, ALDI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı