Haber Detayı
20 Temmuz 2019 - Cumartesi 00:13 Bu haber 1455 kez okundu
 
BURDURLU HACILAR KUTSAL TOPRAKLARA UĞURLANDI
İl Müftülüğü tarafından Pazar Camii’nde düzenlenen uğurlama programına başta Vali Hasan Şıldak olmak üzere, İl Müftü Vekili Yüksel Güzel, hacı adayları ve yakınları katıldı.
YAŞAM Haberi
                    BURDURLU HACILAR KUTSAL TOPRAKLARA UĞURLANDI

Programın başında Vali Hasan Şıldak bir konuşma yaptı. İl Müftü Vekili Güzel’in yaptığı dua sonrası Valimiz, otobüse binen Hacı adaylarını  giderek uğurladı.Vali Hasan Şıldak, uğurlama töreninde yaptığı konuşmada; “Bugün başlayan mübarek yolculuk, kutlu yolculuk 24 Ağustos’ta neticelenecek ve siz hacı adaylarımızda sağlık içinde hac vazifenizi tamamlayarak hayırlısıyla ülkenize döneceksiniz. Bugün il merkezinden 4, Yeşilova ve Gölhisar İlçelerimizden de 1’er olmak üzere 239 hacı adayımızı kutsal topraklara uğurluyoruz. Kafile başkanımızla birlikte, 9 din görevlimiz kendilerine rehberlik edecek. Yolculuğunuz hayırlı olsun. 


Hac vazifesi dinimizce hali vakti müsait olan, şartları uygun olan bütün Müslümanlara farzdır. Bu farzı siz ifa etmiş olacaksınız. İnanıyoruz ki orada Ülkemizi de Türk insanını da en iyi şekilde temsil edeceksiniz. Bizler çok önemli bir medeniyetin mensuplarıyız. Hep şu söylenir. Mekke’de, Medine’de Türklerin, Türk Vatandaşların gösterdiği örnek davranışlar, temizlikleri, düzenleri, tertipleri, kafile düzenine uyması noktasında hep örnek gösterilmiştir. Bu defada öyle olacağını biliyoruz. 


Sizlere sağlık içinde bu ibadetinizi en iyi şartlarda gerçekleştirebilmeniz için ve tabi ki Diyanet İşleri Başkanlığımız orada bütün tedbirleri alıyor. En iyi şekilde sizlerin uygun koşullarda bunu gerçekleştirebilmeniz adına bunu her yıl yapıyor. Bu yılda öyle olacaktır. Bizlere de duanızı eksik etmeyin. İlimize, bizlere, Ülkemize orada dualarınızı yapın lütfen. Peygamber Efendimize bizim muhabbetlerimizi, hürmetlerimizi ve selamlarımızı iletin. Hepinize tekrar hayırlı yolculuklar diliyorum. Şimdiden hayırlı olsun diliyorum” dedi.


 

 

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , BURDURLU, HACILAR, KUTSAL, TOPRAKLARA, UĞURLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı