Haber Detayı
08 Temmuz 2019 - Pazartesi 13:14 Bu haber 3040 kez okundu
 
BUTSO’DAN BURDUR’A YENİ BİR HİZMET: TAHKİM KURULU
BUTSO, Aile işletmelerindeki anlaşmazlıkların çözümü için üyelerine Tahkim Kurulu hizmeti verecek.
EKONOMİ Haberi
 BUTSO’DAN BURDUR’A YENİ BİR HİZMET: TAHKİM KURULU

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası, iş dünyasında sıkça karşılaşılan sorunlardan biri olan aile şirketlerindeki anlaşmazlıkların çözümü noktasında “Tahkim Kurulu” hizmetini verecek. İş insanlarından oluşan Tahkim Kurulu aile şirketlerindeki  anlaşmazlıkların çözümünün bulunması için misyon üstlenecek. BUTSO, bu kapsamda “Tahkim Kurulu ve Aile Şirketlerini Geleceğe Taşımak” konulu bilgilendirme toplantısı düzenledi. Burdur’daki iş insanlarının, girişimcilerin, genç yatırımcıların katıldığı eğitim toplantısında Türkiye ve dünyadaki şirketlerin gelişimi, tarihçesi, izlediği misyon ve vizyonları, ekonomik gelişimlerini nasıl sağladıklarına ilişkin detaylı bilgiler verildi.   Toplantıda BUTSO Başkanı Yusuf KEYİK ve BUTSO Genel Sekreteri Sedat ÖZ bilgilendirme konuşması yaptılar.

BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf KEYİK, söz konusu hizmetin tanımını yaptığı değerlendirmesinde: “Burdur Ticaret ve Sanayi Odasının günün şartlarına göre güncellenen ve çözüm bulmak noktasında sağlam- geniş tabanlı adımlar atmak hedefimize bir yenisini daha eklemiş bulunmaktayız. Üyelerimize ve iş dünyasına hitaben üstlendiğimiz bu yeni misyonumuzda aile şirketlerinde sıkça rastlanan ekonomik anlaşmazlıkların adli makamlara- mahkemelere taşınmadan çözümünün bulunması amaçlanmaktadır. Tahkim Kurulu, şirketlerin kendi içinde çıkan sorunlarını mahkeme ve adli mercilerden evvel çözüm bulabilmek için kuruldu. Kurulumuz gizlilik esasına göre; sorunlar hakkında tarafları karşılıklı dinlemek suretiyle makul, mantık ölçüsünde çözüm bularak yardımcı olmayı hedefliyor” dedi.

TAHKİM KURULU ÜYELERİ

Başkan Yusuf KEYİK;  Tahkim Kurulu ile aile işletmelerinde yaşanan anlaşmazlıkların öncelikle ikili diyaloglar ile giderilmesinin hedeflendiğini vurguladı. BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı KEYİK: “İşletmelerimizin sorunlarının çözümünde özveri ile çalışacaklarına inandığımız Tahkim Kurulu üyelerimize üstlendikleri misyon gereği teşekkür ediyorum.  Şahsımın da içerisinde bulunduğu Tahkim Kurulu Üyelerimiz:  BUTSO Meclis Başkanı Ömer ÇELİKER, BUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim SOLAK, İş İnsanları Ali GÜR, Ercan AKIN, Şevket AKSÖZ ve Kadir GÖNÜLAÇAR’dır”  dedi.

 

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , BUTSO’DAN, BURDUR’A, YENİ, BİR, HİZMET:, TAHKİM, KURULU,
Yorumlar
Haber Yazılımı