Haber Detayı
31 Ağustos 2020 - Pazartesi 11:06 Bu haber 559 kez okundu
 
CHP MİLLETVEKİLİ MEHMET GÖKER’İN DÜNYA BARIŞ GÜNÜ MESAJI
CHP, Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker, 1 Eylül Günü ülkemizde ve tüm dünyada “Dünya Barış Günü” olarak kutlanmaktadır.
YAŞAM Haberi
CHP MİLLETVEKİLİ MEHMET GÖKER’İN DÜNYA BARIŞ GÜNÜ MESAJI

Dünya Barış Gününün anlamının aksine bugünlerde Doğu Akdeniz’de ve Ortadoğu’da yaşanan gelişmeler, barışa en çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemden geçmekte olduğumuzun göstergesidir.

Ülkemizin, insanımızın ve insanlığın ihtiyacı, hukukun üstünlüğü, adalet, demokrasi, özgürlük ile temel hak ve hürriyetlerin eksiksiz kullanıldığı gerçek anlamda bir iç ve dış barıştır. Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yurtta Barış Dünyada Barış” sözünden hareketle dün olduğu gibi, bugün de, yarında barıştan yana olmak insanlık adına yapılması gereken en önemli görevdir.

Süregelen tüm anlaşmazlıkları çözmenin tek yolu, karşılıklı saygı çerçevesi içinde, dünyada ve bölgemizde barışın ve istikrarın sağlanması adına, dil, din, ırk ve kültür farkı gözetmeksizin tüm insanlığın işbirliği içinde olmasından geçmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle barışın savaşa üstün geldiği bir dünyada yaşamak dileklerimle tüm insanlık dünyası için barış diliyorum.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: CHP, MİLLETVEKİLİ, MEHMET, GÖKER’İN, DÜNYA, BARIŞ, GÜNÜ, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı