Haber Detayı
19 Haziran 2019 - Çarşamba 09:50 Bu haber 2056 kez okundu
 
ÇİN İLE TÜRKİYE ASKERİ İŞBİRLİĞİNİ GÖRÜŞTÜ
Çin Devlet Konseyi Üyesi ve Savunma Bakanı Wei Fenghe ile Türk Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz dün, Beijing'de bir araya geldi.
DÜNYA Haberi
                     ÇİN İLE TÜRKİYE ASKERİ İŞBİRLİĞİNİ GÖRÜŞTÜ

Wei Fenghe görüşmede, Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde ikili stratejik işbirliği ilişkilerinin istikrarlı şekilde geliştirildiğini belirtti. Wei, iki ordu arasındaki ilişkilerin de sorunsuz şekilde pekiştirildiğini ve iki hava kuvvetleri arasındaki yakın temaslar ile işbirliğinin muhafaza edildiğini belirtti.

Çin'in Türkiye ile beraber iki ülkenin liderleri arasında daha önce varılan önemli anlaşmaları kararlılıkla hayata geçirmeye hazır olduğunun altını çizen Wei, ülkenin güvenliğini ilgilendiren konularda karşılıklı destek sağlamayı temenni ettiklerini kaydetti.

Wei, Türkiye'yle birlikte ayrıca, her alanı kapsayan temasları pekiştirmeyi, somut işbirliğini derinleştirmeyi ve iki ordu arasındaki işbirliği ilişkilerini sürekli ilerletmeyi arzuladıklarını ifade etti.

Hasan Küçükakyüz ise, iki ülkenin orduları arasındaki işbirliğini yeni bir düzeye taşımak için her alanı kapsayan temas ve işbirliğini pekiştirmeye hazır olduklarını vurguladı.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ÇİN, İLE, TÜRKİYE, ASKERİ, İŞBİRLİĞİNİ, GÖRÜŞTÜ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı