Haber Detayı
20 Şubat 2019 - Çarşamba 13:24 Bu haber 2554 kez okundu
 
ÇOCUK DESTEK MERKEZİ YATIRIMI RESMİ GAZETEDE YAYINLANDI
AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur Çocuk Destek Merkezi yatırımı resmi gazete de yayımlandığını açıkladılar.
YAŞAM Haberi
            ÇOCUK DESTEK MERKEZİ YATIRIMI RESMİ GAZETEDE YAYINLANDI

“BURDUR HER YATIRIMI HAK EDİYOR”

Burdur’a her yatırımı hak ettiğini belirten Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “ Burdur İlimizde Çocuk Destek Merkezi yapılacağını daha önce açıklamada bulunmuş idik. 19.02.2019 tarihli resmi gazete de Burdur’umuza yapılacak olan Çocuk Destek Merkezi yatırımımız yayınlandı. Bu süreç içerisinde Çocuk Destek Merkezi olarak düşünülen eski yetiştirme yurdu ve eski il müdürlüğü binası yıkımları gerçekleştirilerek inşaat için hazır hale getirildi.” şeklinde açıklamada bulundular.

 

“8 MİLYON TL ÖDENEK HAZIR”

Çocuk Destek Merkezi için ödeneğin hazır olduğunu ve proje çalışmalarının hızla devam ettiğini belirten Milletvekilleri Özçelik ve Uğur “ Çocuk Destek Merkezimiz için proje çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir. Yıkıma gerçekleşen alana Resmi Gazete de yayınlanan 2019 Yılında Yatırım Programcının Kabulü ve Uygulanması Dair Kararında; Çocuk Destek Merkezi 30 kapasite ile 11-18 yaş arasındaki çocuklarımıza hizmet verecek olup, site içersinde dubleks evlerden ve idari binadan oluşacaktır. 8.000.000 tl mal olacak projede yaşam alanlarının yanısıra atölyeler ile spor salonu bulunacaktır.  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız tarafından proje çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte ödeneği hazır olan Çocuk Destek Merkezimizin ihalesi Çevre Şehircilik İl Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirilecektir. Burdur’umuz için İlçelerimiz için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”açıklamasında bulundular.

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ÇOCUK, DESTEK, MERKEZİ, YATIRIMI, RESMİ, GAZETEDE, YAYINLANDI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı