Haber Detayı
13 Mayıs 2020 - Çarşamba 14:36 Bu haber 531 kez okundu
 
ÇOCUKLARA “COVİT-19”ÖNLEMİ İÇİN MASKELER BAŞKANDAN
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, haftalar sonra dışarı çıkan 0-14 yaş arası çocuklara koronavirüs Covid-19 salgınından korunmaları için tedbir amaçlı maske dağıttı.
GÜNDEM Haberi
           ÇOCUKLARA “COVİT-19”ÖNLEMİ İÇİN MASKELER BAŞKANDAN

Dünya ülkelerini etkileyen ve giderek artan ölümlerle yaşamsal tehdit haline gelen korona virüs salgınına karşı, ülkemizde alınan önlemler arasında 0-14 yaş gurubunun dışarı çıkması yasaklanmıştı. Haftalar sonra aileleri ile birlikte dışarı çıkan çocuklar saat 11:00 ile 15.00 arasında sokak ve caddeleri doldurdular. Haftalar sonra dışarı çıkmanın mutluluğunu yaşayan çocuklarla bir araya gelen Burdur Belediye Başkanı Ercengiz, 11:00 ile 15:00 saatleri arasında dışarıda vakit geçirecek olan çocuklara maske, balon t-shirt ve ailelerine kahve dağıttı.

Cumhuriyet Meydanı’nda maske dağıtımı için kurulan standa gerçekleştirilen uygulama ile ilgi açıklama yapan Başkan Ercengiz, “Bugün 0-14 yaş gurubu çocuklarımızın, saat 11:00 ile 15:00 arasında sokakta olabileceği zaman dilimi. Biz de çocuklarımızın salgından korunabilmesi için maske dağıtıyoruz. Gerçekten cıvıl cıvıl ortalık çocuklar özlemiş sokağı ama tedbiri elden bırakmamak gerekiyor. Mutlaka tedbirli olmak gerekiyor. Sosyal mesafe çok önemli. Çocuklarımız bizim için en kıymetlimiz en değerlimiz. Burada da arkadaşlarımız bir stand kurdu. Çocuklarımızın sağlığını koruyabilmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Sağ olsun muhtar arkadaşlarımızda bizlere bu konuda destek veriyorlar. Kendilerine teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , ÇOCUKLARA, “COVİT-19”ÖNLEMİ, İÇİN, MASKELER, BAŞKANDAN, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı