Haber Detayı
28 Haziran 2019 - Cuma 15:51 Bu haber 2004 kez okundu
 
ÇÖP KONTERNERLERİ ŞİİR KİTABINA DÖNÜŞÜYOR
Burdur Bahçeşehir Koleji öğrencileri, boyadıkları ve üzerine şiir yazdıkları iki adet çöp konteynerlerini, Burdur Belediyesine hediye etti.
KÜLTÜR Haberi
               ÇÖP KONTERNERLERİ ŞİİR KİTABINA DÖNÜŞÜYOR

          Burdur Bahçeşehir Koleji 9. sınıf öğrencileri, İnovasyon dersin kapsamında hazırladıkları “Çöpler Şiir Kokuyor.” projesi ile Burdur Belediyesin temin ettikleri iki adet çöp konteynerlerini boyayıp, üzerlerine milli şairlerin şiirlerini yazdılar. Proje kapsamındaki yürüttükleri çalışmaları daha sonra Burdur Belediyesi’ne hediye eden Bahçeşehir Koleji öğrencileri, “Projede yer aldıkları için keyif duyduklarını ve Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in desteklerinden dolayı mutlu olduklarını ifade ettiler.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Proje kapsamında yürütülen çalışmaları takdir ederek öğrencilere teşekkür etti. Konuya ilişkin açıklama yapan Başkan Ercengiz, “Kıymetli öğretmenimize ve bu işe paydaş olan gençlerimize teşekkür etmek istiyorum. Aslında şu sporla, sanatla ne kadar çok insani değerle iç içe olursak, hayat kadar güzel. Bugün burada şiir kokan çöp konteynerlerini, belki Burdur’a farklı bir hava, renk getirecek. Onların istemeleri halinde, bize bu konuda destek vermeleri halinde, biz de bunun gerisini getirip çocuklarımızı şiirler ve şairlerle buluşmasını istiyoruz ellerine ve emeklerine sağlık. Sağ olsunlar var olsunlar” dedi.

Burdur Bahçeşehir Koleji Edebiyat Öğretmeni Deniz Altınok’un önderliğinde yürütülen proje, vatandaşların da beğenisini kazandı. Öğrencilerin hazırladığı çöp konteynerleri çevredeki vatandaşlar tarafından beğeni topladı. Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Edebiyat öğretmen Deniz Altıok, edebiyatı inovasyona dahil ettiklerini belirterek, “ Burdur’umuz için çöplerimiz şiir koksun istedik. Burdur Belediyesinden temin ettiğimiz iki adet çöp konteynerlerinin üzerlerini güzel şiirlerle donattık. Öğrencilerimiz’in emeği büyük. Biz, öğrencilerimize bu fikri verdik ve onlar da bizimle birlikte bu yola çıktılar. Ortalama 2 ay ayda tamamladığımız bir projeydi. Güzel bir iş oldu sokaklarımıza renk katacak. Burdur’un her yerine yapmayı planlıyoruz. ” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ÇÖP, KONTERNERLERİ, ŞİİR, KİTABINA, DÖNÜŞÜYOR, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı