Haber Detayı
10 Mart 2016 - Perşembe 17:12 Bu haber 3070 kez okundu
 
CUMHURBAŞKANI TAYİP ERDOĞAN HAKINDA SUÇ DUYURUSU
Burdur CHP İl Örgütü 81 İl Başkanlığı ile aynı anda, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, hakkında Cumhuriyet Savcısına suç duyurusunda bulundular.
SİYASET Haberi
                CUMHURBAŞKANI TAYİP ERDOĞAN HAKINDA SUÇ DUYURUSU

     Burdur CHP İl ve İlçe Örgütü Başkanları ile CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker ile birlikte Burdur Adliyesi’ne geldiler. Daha önce hazırlanan dosya ile birlikte basın mensuplarına CHP İl Başkanı Barış Ayten açıklama yaptı. Daha sonra avukatları ile birlikte Adliye binasına giren İl Başkanı Barış Ayten. Merkez İlçe Başkanı Sıdıka Gül Oğuzkan, ve CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker bina içine girerek bina içinde dosyayı Cumhuriyet Savcılığına teslim ettiler.

 

   CHP İl Başkanı Barış Ayten, Basına yaptığı açıklamada; “ Ülkemizde yoğunlaşan ve hepimizde derin bir üzüntüye neden olan terör eylemleri hepimizin malumudur. Bunun için “Çözüm süreci” adı altında dönemin Başbakanı Recep Tayip Erdoğan’ın emir ve talimatıyla AKP Hükümeti üyeleri ve bürokratlarınca terör örgütünün lideri ve üyeleri bir dizi görüşmeler yapıldığı kamuoyunun malumudur. Buna karşın Genel Başkanımız ve Partimizin tüm kademelerince yapılan sürecin parlamento temelinde yürütülmesi ve şeffaf olması uyarıları ise göz ardı edilmiştir.

 

Bu dönemde terör örgütünün şehir yapılanmasının kuvvetlendirmesine ve örgütün şehir ilçe ve ilçe merkezlerine silah ve mühimmat depolanmasına dönemin AKP hükümetinin Başbakanı, üyeleri ve bürokratlarınca göz yumulduğu, fırsat verildiği bilinmektedir. Hatta Cumhurbaşkanı Erdoğan valilere kaymakamlara ve güvenlik güçlerine müdahale etmemeleri konusunda talimat verdiklerini bizzat ikrar etmiştir.

 

Gelinen süreçte AKP Hükümetinin bu yardımları sayesinde güçlenen terör örgütü bazı il ve ilçelerde yeniden silahlı bombalı eylemlerine başlamıştır.

 

Terörün bu denli yoğunlaşmasında terör örgütünün tahkimat yapmasına göz yuman ve bürokratlara bu konuda emir, ve talimat veren dönemin Başbakanı Recep Tayip Erdoğan, dönemin AKP’li hükümet üyeleri ve bürokratlarının bu eylemleri “Terör örgütüne Yardım ve Yataklık” suçunu oluşturmaktadır.

 

Bu nedenle Recep Tayip Erdoğan, Ahmet Davutoğlu, Beşir Atalay, Yalçın Akdoğan Efkan Ala Mit Müsteşarı Hakan Fidan, İl Valileri ile MİT ve ilgili kamu görevlileri hakkında “Terör Örgütüne Yardım ve Yataklık” suçundan bugün suç duyurusunda bulunuyoruz dedi.

 

  

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , CUMHURBAŞKANI, TAYİP, ERDOĞAN, HAKINDA, SUÇ, DUYURUSU, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı