Haber Detayı
12 Mart 2020 - Perşembe 10:18 Bu haber 259 kez okundu
 
CUMHURBAŞKANIMIZ ÜNİVERSİTEMİZİ ONURLANDIRICAKTIR
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan 13 Mart Cuma günü üniversitemizde gerçekleştirilecek olan iki önemli tören açılışını yapacaktır
GÜNDEM Haberi
                CUMHURBAŞKANIMIZ ÜNİVERSİTEMİZİ ONURLANDIRICAKTIR

Mehmet Akif Ersoy Üniversitemizi ziyaret edecek olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan ziyaretlerinde 3. Uluslararası Mehmet Akif Ersoy Bilim ve Sanat Ödülleri ile Sporcu Eğitimi ve Kamp Merkezi Açılışı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle gerçekleştirilecek. Tesislerin açılışına müteakip incelemelerde bulunacaktır.  

3. Uluslararası Mehmet Akif Ersoy Bilim ve Sanat Ödülleri Sahiplerini Buluyor

Vatan şairimizin adını ve onun düşünce iklimini yaşatmak ve yüceltmek amacıyla düzenlenen “Mehmet Akif Ersoy Uluslararası Bilim ve Sanat Ödülleri” töreni Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleri ile sahiplerini buluyor.

Ödüller, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler ve Sanatta Başarı ile Türk İslam Kültürüne Hizmetin yanı sıra Mehmet Akif Ersoy Özel Ödülleri olmak üzere 5 kategoride verilecek.

Birincisi 2016 yılında Cumhurbaşkanlığımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde ve teşrifleriyle Burdur’da, ikincisi 2017 yılında Dışişleri Bakanlığımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu ve Arnavutluk Cumhurbaşkanı Ilir Meta’nın katılımlarıyla Akif’in ata toprakları olan Arnavutluk’un başkenti Tiran’da gerçekleştirilmişti. Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Uluslararası Mehmet Akif Ersoy Bilim ve Sanat Ödül Töreni yine Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle üniversitemizin İstiklal yerleşkesinde yer alan Lavanta tepesi otelinde gerçekleştirecek.

Sporcu Eğitimi ve Sporcu Kamp Merkezi açılışı yapılacak  

Cumhurbaşkanımızın destek ve himayelerinde yatırımı tamamlanan ve faaliyete geçen Sporu Eğitim ve Kamp Merkezimiz, yine aynı gün açılışı yapılacak. Sporcu Eğitimi ve Kamp Merkezi içerisinde Spor Bilimlerinin yeni fakülte binası, 15 bin kişilik seyirci kapasiteli Spor Toto MAKÜ Stadyumu ile her düzeyden sporcuların kamp yapabileceği Lavanta Tepesi Hotel bulunuyor.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz da yaptığı açıklamada “Birinci Mehmet Akif Ersoy Bilim ve Sanat Ödüllerini Cumhurbaşkanımızın himayelerinde ve onların teşrifleriyle Burdur’da gerçekleştirmiştik. Bu yıl, üçüncüsünü düzenlediğimiz ödül törenimize yine Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ayrıca Burdur’u sporun başkenti yapmak gibi muazzam bir misyonu üstlenen Sporcu Eğitimi ve Kamp Merkezimizin de Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle açılışını yapıyor olmak bizleri gururlandırmaktadır. Bu vesile ile başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bu tesislerin yapımında emeği geçen ve bize destek veren Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile tüm kurumlara ve yöneticilerimize üniversitem adına teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , CUMHURBAŞKANIMIZ, ÜNİVERSİTEMİZİ, ONURLANDIRICAKTIR, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı