Haber Detayı
30 Ekim 2019 - Çarşamba 12:14 Bu haber 993 kez okundu
 
CUMHURİYET BAYRAMI’NDA BURDUR FOTOĞRAFLARI SERGİSİ AÇILDI
Cumhuriyet Meydanında, Burdur Valisi Hasan Şıldak, eşi Fatma Nur Şıldak ile birlikte Burdur Temalı Ulusal Fotoğraf Yarışmasın da derece alan fotoğrafların sergisinin açılışını birlikte yaptılar..
KÜLTÜR Haberi
CUMHURİYET BAYRAMI’NDA BURDUR FOTOĞRAFLARI SERGİSİ AÇILDI

Burdur’un çeşitli platformlarında tanıtımına yönelik Valilik öncülüğünde, BAKA ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu koordinasyonunda gerçekleşen Burdur Temalı Fotoğraf Yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan fotoğraflar Cumhuriyet Parkında düzenlenen sergi ile halkımızın ziyaretine açıldı. 

‘Antik Kentleri ve Kültürel Değerleri ile Burdur’ ve ‘Eko Turizm Alanları ile Burdur’ adlı 2 kategorideki düzenlenen yarışmaya amatör ve profesyonel olarak bu işle ilgilenen fotoğraf tutkunları katılarak Burdur’un eşsiz doğal ve tarihi güzelliklerini ortaya koydular.

BUGÜN CUMHURİYETİMİZİN 96 YILINI COŞKU İLE KUTLUYORUZ

Burdur Valisi Hasan Şıldak,  Bugün Cumhuriyet Bayramı’mız. En büyük Bayramımız. Devletimizin ve milletimizin en büyük bayramı. 96. yılını kutladığımız Cumhuriyetimizin Kuruluş yıldönümü. Bu onurlu günde bir süre önce yaptığımız bir etkinliğinde sergi olarak açılışını da birlikte gerçekleştiriyoruz. BAKA’nın koordinasyonunda Valiliğimizle birlikte gerçekleştirilen işbirliği sonucunda ulusal bir fotoğraf yarışması düzenlendi. Bu fotoğraf yarışmasında 3 binin üzerinde bir katılım oldu. Burada bugün birlikte göreceğimiz çok değerli Burdur hatıraları ortaya çıktı. Burdur’umuz her yönüyle doğal güzellikleriyle, tarihi kimliğiyle ve bütün turizme açık alanlarıyla Türkiye’nin gündeminde 1 numara olmaya aday bir ilimiz. Bu serginin, bu ulusal yarışmanın da buna katkı sağlayacağını, tanıtımının, güzelliklerinin ortaya konulmasında büyük bir payı olacağını düşünüyoruz. Birlikte gezdiğimizde de göreceğiz, çok güzel manzaralar yakalanmış. Yarışmaya iştirak eden ülkemiz genelinde bütün fotoğraf severlere, fotoğraf sanatçılarına ve amatörlere çok teşekkür ediyorum. İlimize hayırlı olsun diyoruz ve BAKA’ya da bu anlamlı etkinlikte verdiği destek için teşekkür ediyoruz. İlimize hayırlı olsun” dedi. 

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: CUMHURİYET, BAYRAMI’NDA, BURDUR, FOTOĞRAFLARI, SERGİSİ, AÇILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı