Haber Detayı
23 Şubat 2021 - Salı 12:51 Bu haber 1732 kez okundu
 
DEVLET BAŞKANLARI VE LİDERLER, ÇİN AŞILARINI TERCİH EDİYOR
Tüm dünyaya Covid-19 aşısı teminine devam eden Çin, diğer ülkelerin liderleri tarafından da tercih ediliyor.
SAĞLIK Haberi
 DEVLET BAŞKANLARI VE LİDERLER, ÇİN AŞILARINI TERCİH EDİYOR

Şu ana kadar birçok ülkenin cumhurbaşkanı, devlet başkanı, başbakanları ve çok sayıda siyasetçisi Çinli şirketler tarafından üretilen aşıları tercih ederek Çin aşılarının güvenliğine ve etkinliğine güven oyu verdi.


İlk olarak Seyşeller Devlet Başkanı Wavel Ramkalawan, 10 Ocak’ta Çinli şirket Sinopharm tarafından üretilen Covid-19 aşısını oldu. Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo, 13 Ocak’ta Çinli şirket Sinovac tarafından geliştirilen Covid-19 aşısını aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da 14 Ocak’ta Sinovac’ın Covid-19 aşısını kullandı. Peru Devlet Başkanı Francisco Sagasti, 9 Şubat’ta Sinopharm’ın geliştirdiği Covid-19 aşısı oldu.

Şili Cumhurbaşkanı Sebastian Pinera, 12 Şubat’ta Sinovac, Ekvator Ginesi Devlet Başkanı Teodoro Obiang Nguema Mbasogo ise 15 Şubat’ta Sinopharm tarafından geliştirilen Covid-19 aşısını kullandı.

Şili Cumhurbaşkanı Pinera, Çin aşılarının güvenli ve etkili olduğunu ve salgının üstesinden gelmeye yardımcı olacağını dile getirerek aşının hayatın normale dönmesi için umut olduğunu vurguladı.

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , DEVLET, BAŞKANLARI, VE, LİDERLER,, ÇİN, AŞILARINI, TERCİH, EDİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı